-
Dziś 15 Niedziela Zwykła. O 18.30 Nieszpory.
- W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
- Parafialny Krąg Biblijny w poniedziałek o 19.15 w domu katechetycznym.
- Nabożeństwo ku czci św. Antoniego we wtorek o godz. 18.00, a od godz. 20.00 godzinna adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi.
- W sobotę nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godz. 18.00.
- Kancelaria w okresie wakacyjnym jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od 15.00 do 18.00.
- Msza św. z udziałem wspólnoty Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
- Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na Święto Młodzieży odbędzie się w czwartek 18.07. po wieczornej mszy św.
- Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do franciszkańskiej grupy „15”, odbywać się będą od 27 lipca po wieczornych mszach św. w „cukierence”. Koszt 88 zł.
- W przyszłą niedzielę o. Symeon Stachera wygłosi kazania na wszystkich mszach św. Po mszy będzie można wspomóc materialnie jego pracę misyjną w Maroku.
- Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na jednodniową Pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 20 lipca 2013 roku. Wyjazd autokarem o godz. 4.30. Koszt ok. 40 zł. Więcej informacji na stronie internetowej FZS. Zapisy u s. Sabiny, tel. 605-082-545.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnego i udanego wypoczynku.
Niech Bóg Wam błogosławi na waszych wakacyjnych drogach.
A Wy nie zapomnijcie o NIM!
Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.
Bł. Czesław, Główny Patron Miasta Wrocławia
Czesław urodził się około roku 1180 w Kamieniu Opolskim. Miał być krewnym św. Jacka. Wiemy, że należał obok św. Jacka Odrowąża i Hermana Niemca do księży z otoczenia biskupa krakowskiego, Iwona Odrowąża. Miał zajmować stanowisko kustosza kolegiaty sandomierskiej. Gdyby tak było, wskazywałoby to na rycerskie (szlacheckie) pochodzenie Czesława, gdyż wówczas tylko takich przyjmowano do kapituły.Jako kapłan diecezjalny w 1220 lub 1221 r. wstąpił do dominikanów. Habit otrzymał z rąk samego św. Dominika. W roku 1222 roku przybył z innymi współbraćmi, w tym ze św. Jackiem Odrowążem, do Krakowa. Tam przyjął ich uroczyście Iwo Odrowąż w otoczeniu kleru i ludu. Pierwsi dominikanie zamieszkali w Krakowie, oddając się pracy kaznodziejskiej i duszpasterskiej. W roku 1225 biskup Pragi zaprosił dominikanów do stolicy Czech. Wysłano więc tam Czesława z kilkoma ojcami. Czesław stał się więc założycielem rodziny dominikańskiej na ziemi czeskiej.
Po założeniu klasztoru w Pradze (1225) udał się do Wrocławia. Tamtejszy biskup, Wawrzyniec, powitał go niemniej ciepło, jak to w Krakowie uczynił Iwo. Dominikanie otrzymali parafialny kościół św. Wojciecha. Zachował się do dzisiaj dokument przekazania świątyni z 1 maja 1226 r. Tam Czesław pozostał jako przeor do roku 1231, kiedy to został przez kapitułę wybrany na prowincjała (1233-1236). Jako prowincjał brał udział w kapitule generalnej w Bolonii i w kanonizacji św. Dominika w Rzymie (1234). Po złożeniu urzędu pozostał nadal przeorem w klasztorze wrocławskim, aż do swojej śmierci (ok. 1242).
Jan Długosz przytacza barwną legendę, jak Czesław swoją modlitwą uratował Wrocław od najazdu Tatarów i całkowitego zniszczenia w roku 1241. Kiedy miasto zostało zajęte przez najeźdźców, część wrocławian postanowiła bronić się poza murami obronnego grodu. Czesław był duszą całej obrony, podobnie jak bł. Sadok w Sandomierzu, a później ks. Augustyn Kordecki podczas oblężenia Jasnej Góry. Podanie głosi, że Czesław modlił się o ocalenie miasta wychodząc często na jego wały i zachęcając dzielnych obrońców do oporu. Gdy Wrocław wyszedł obronną ręką z tej wojennej zawieruchy, mieszkańcy przypisywali uratowanie miasta modlitwom i wstawiennictwu Czesława, którego wiara złamała siły nieprzyjacielskie.