Wspólnota Krwi Chrystusa

Wspólnota Krwi Chrystusa jest jedną z trzech gałęzi Dzieła Krwi Chrystusa w Polsce. Jej członkami są osoby świeckie, które biorą udział nie tylko w duchowości i działaniu Misjonarzy i Misjonarek Krwi Chrystusa, ale wspierają też życie Kościoła lokalnego, angażując się przede wszystkim w swoich parafiach.

Jak wygląda to w praktyce?

Odpowiadając na to pytanie przypatrzmy się Wspólnocie, która od kilkunastu lat istnieje w naszej parafii. Obecnie we Wspólnocie jest czternaście sióstr. Oczywiście mogą należeć do niej mężczyźni, dzieci i młodzież.
Jako Wspólnota spotykają się na Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbywa się w pierwsze czwartki miesiąca o godz.17.30.
Mają również Mszę wspólnotową z komunią św. pod dwiema postaciami, która odprawiana jest w pierwsze soboty miesiąca o godz. 9.00 .
Po Eucharystii, w domu katechetycznym mają spotkania ewangelizacyjne. Spotkania te prowadzi opiekun Wspólnoty – o. Wiesław.

Wspólnota dzieli się na dwie grupy: misyjną i modlitewną.

Grupa misyjna spotyka się raz w tygodniu. Podczas spotkania jej członkowie rozważają Pismo Święte i modlą się w intencjach Kościoła i parafii. Zgłębiają również to, co ich scala, a jest to miłość do Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Krwi, w której zawarta jest tajemnica życia. To właśnie Jezus, poprzez swoją Krew, odkupił ludzkość z grzechu i uwolnił z więzów śmierci. Dał nam nowe życie. Członkowie Wspólnoty przyjmując ten dar, pragną z radością dać Go innym. Ofiarować to, co Jezus dał ludziom poprzez ofiarę swojego życia – własną miłość. Wspólnota pragnie być otwarta na drugiego człowieka, a także na potrzeby parafii.

Jeśli masz pragnienie zgłębiać tajemnicę odkupienia, zapraszamy na spotkania Wspólnoty Krwi Chrystusa.