Fraternia san Damiano

tau

Młody człowiek nosi w sobie dwa pragnienia: należenia do wspólnoty, a także pogłębiania swoich więzi z drugim człowiekiem. Zadaniem każdej wspólnoty jest zaspokojenie tych pragnień.
Nasza wspólnota ma jednak i dodatkowe zadanie: oprócz pogłębiania więzi międzyludzkich pomaga też pogłębić więź z Bogiem. Dokonuje się to wszystko w ramach naszych spotkań, które obejmują m.in. zagłębianie się w tajemnice Słowa Bożego, kształtowanie swojego sumienia i wiedzy religijnej poprzez uczestnictwo w konferencjach i mszach św. młodzieżowych, wyjazdy rekolekcyjne.
Fraternia san Damiano jest propozycją skierowaną do młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich.

W ciągu ostatniego roku młodzież uczestniczyła w różnego rodzaju wyjazdach – począwszy do wyjazdów na Górę św. Anny, poprzez wakacyjny wyjazd rekolekcyjno – rekreacyjny na Hel, a skończywszy na 2 tygodniowym wyjeździe, który obejmował teren Niemiec i Włoch. Podczas tego wyjazdu znalazł się czas i na rekreację i na modlitwę. Młodzież odwiedziła m.in. Bamberg, Füssen (gdzie na skale znajduje się malowniczo położony zamek Ludwika Bawarskiego), Rzym (w tym grób papieża Jana Pawła II), Osimo, Loretto, Wenecję, Asyż, Fonte Colombo, Greccio i inne miejsca związane z życiem św. Franciszka.

Nasze spotkania odbywają się:
Środa – godz. 19.15 – Młodzieżowy Krąg Biblijny.
Piątek – godz. 19.15  – Msza św. młodzieżowa w kaplicy klasztornej oraz spotkanie w salce

Zajęcia prowadzi o. Tomasz.

zapraszamy