Drodzy Parafianie i Goście
Słuchając słów dzisiejszej Ewangelii zauważamy, że Pan Jezus zwraca naszą myśl w kierunku tego, co nieprzemijające. „Przemija bowiem postać tego świata”. W ten sposób pragnie pokazać, że ziemska rzeczywistość stanowi jedynie odbicie piękna, którym jest sam Bóg. Pretekstem do proroctwa Jezusa o zburzeniu Jerozolimy była uwaga o wystroju budowli, przyozdobionej pięknymi kamieniami i darami. Rozważania na temat budowli, która powstawał już od 46 lat, były pretekstem do wyrażenia o wiele ważniejszej prawdy. Jezus naucza, że jego uczniów czekają prześladowania. Jest to nieodłączny element życia Kościoła w każdym czasie i we wszystkich okresach, także i w obecnych czasach. Jest do także moment „składania świadectwa”. Bóg nie opuszcza prześladowanych, spieszy im z pomocą przez cnotę męstwa. Każdy chrześcijanin, zjednoczony z Chrystusem w sakramencie chrztu, zobowiązany jest dawać świadectwo o Ewangelii. Nie wszyscy chrześcijanie są jednak powołani do świadectwa poprzez krwawe męczeństwo. Świat zna również inne formy prześladowań, które domagają się od uczniów Chrystusa odważnego świadectwa… ks. Leszek Smoliński
… Kto chce żyć wiecznie, wykorzystuje każdą minutę na tym świecie, by ją wypełnić życiem z Bogiem. A potem nastąpi doskonały i wieczny ciąg dalszy…
33 Niedziela Zwykła – 13.11.2016
VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Irak 2016
10.30 – Suma.
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi.
14.30 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych.
18.30 – Wypominki za zmarłych.
20.10 – Msza św. akademicka.
Poniedziałek – 14.11.2016
Wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy
18.00 – Wypominki za zmarłych.
18.30 – Msza św.
19.15 – Nauki Przedmałżeńskie – dom parafialny.
Wtorek – 15.11.2016
Wspomnienie św. Dydaka z Alcali, patrona braci zakonnych
9.00 – Msza św.
18.00 – Wypominki za zmarłych.
18.30 – Msza św., a po mszy adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do 21.00.
Środa – 16.11.2016
Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Metropolitalnego we Wrocławiu
18.30 – Msza św.
Czwartek – 17.11.2016
Święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki FZŚ
18.30 – Msza św., po mszy modlitwa uwielbienia.
19.15 – Nauki Przedmałżeńskie – dom parafialny.
Piątek – 18.11.2016
Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
6.00 – Droga Krzyżowa.
15.00 – Msza św. z udziałem Wspólnoty Bożego Miłosierdzia.
18.30 – Msza św.
19.00 – Msza św. dla młodzieży (kaplica), a następnie spotkanie (fraternia).
Sobota – 19.11.2016
Wspomnienie bł. Salomei, dziewicy
8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
9.00 – Msza św..
9.45 – 12.00 – Spotkanie fraterni dziecięcej w domu katechetycznym.
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.
18.30 – Msza św.
Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 20.11.2016
10.30 – Suma.
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi., po mszy kolejne spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
15.00 – Msza św. duszpasterstwa małżeństw (kaplica).
18.30 – Nieszpory.
20.10 – Msza św. akademicka.
Dodatkowe informacje i ogłoszenia
- Dziś 33 Niedziela zwykła. O godz. 18.30 wypominki za zmarłych.
Dziś obchodzimy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ze względu na dramatyczną sytuację podobnie jak miało to miejsce w 2010 dzień ten ponownie będzie poświęcony sytuacji chrześcijan w Iraku. Irak stał się symbolem wojny z chrześcijanami. Na przemoc ze strony fundamentalistów narażeni są członkowie mniejszości etnicznych i religijnych. Szczególnym „celem” są chrześcijanie, których liczba w ciągu ostatnich dziesięciu lat zmniejszyła się z 1,4 mln do mniej niż 275 tys.. Chrześcijanie doświadczają ciągłych prób islamizacji. Nikt nie potrafi przewidzieć, co w najbliższej przyszłości stanie się z ziemią uznawaną za kolebkę chrześcijaństwa i z jej rdzennymi mieszkańcami w Iraku, ale naszą modlitwą i wsparciem materialnym możemy im pomóc przetrwać i zachować nadzieję na lepsze jutro. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek, które są przeznaczone na pomoc dla chrześcijan w Iraku.
- W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna normalnie czyli w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 18.00 oraz we wtorek od 11.00 do 12.00.
- Jeszcze do 15 listopada pół godziny przed mszą św. wieczorną modlimy się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
- Nauki przedmałżeńskie odbywają się w poniedziałek i czwartek o godz. 19.15 w domu parafialnym.
- Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi we wtorek po mszy św. wieczornej do godziny 21.00.
- Do końca listopada możemy zamawiać na furcie msze św. jubileuszowe na przyszły rok.
- W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po każdej mszy św. odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
- W przyszłą niedzielę również zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej Komunii św. na kolejne spotkanie po mszy o 12.00. Na tej mszy odbędzie się poświęcenie modlitewników Droga do nieba, które następnie będą rozdane na spotkaniu.
Za dwa tygodnie rozpoczyna się już Adwent. Od I Niedzieli Adwentu – zwyczajem lat poprzednich – będziemy rozprowadzać świece Caritas, kartki świąteczne, kalendarze a także opłatki. Natomiast już teraz prosimy o ofiarowywanie dżemów i innych przydatnych produktów spożywczych, które wykorzystane będą na śniadania po mszach roratnich. Produkty spożywcze można składać przy furcie klasztornej.
- W tym roku nasze parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w II niedzielę adwentu czyli 04.12.2016, a wygłosi je ks. Kazimierz Tyberski OMI (oblat), kapelan więzienny.
Modlitwa przygotowująca do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana
Modlitwa do Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana
Jezu Chryste, Królu Wszechświata, Panie nasz i Boże, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, nasz Zbawicielu!
Ty, który mówiłeś, że Królestwo Twoje nie jest z tego świata, który wzywałeś nas do szukania Królestwa Bożego i nauczyłeś nas prosić w modlitwie do Ojca: „przyjdź Królestwo Twoje”, wejrzyj na nas stojących przed Twoim Majestatem. Wywyższamy Cię, oddajemy Ci cześć i uwielbienie. Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu.
Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy i zaniedbane dobro. Wyrażamy naszą skruchę i prosimy o zmiłowanie. Przyrzekamy zabiegać o pomnożenie Twojej Chwały, dziękować za nieskończone Miłosierdzie, które okazujesz z pokolenia na pokolenie, wiernością i posłuszeństwem odpowiadać na Twoją Miłość.
Boski Królu naszych serc, niech Twój Święty Duch, wspiera nas w realizacji tych zobowiązań, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia. Niech pomaga nam porządkować całe nasze życie i posłannictwo Kościoła.
Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie, na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby nasze rodziny, wioski, miasta i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju, teraz i na wieki wieków Amen.
Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana podejmuje biblijną formułę przymierza Boga z narodem i wpisuje się w tradycję podobnych aktów, które miały miejsce w dziejach Polski i Kościoła. Można też powiedzieć, że niejako podejmuje zobowiązanie zawarte w Jasnogórskich Ślubach Narodu Polskiego: „Zobowiązujemy się uczynić wszystko, ażeby Polska była rzeczywistym królestwem Maryi i jej Syna”.
Tytuł Aktu ma formułę otwartą i powszechnie zrozumiałą. Nie zawiera słowa „intronizacja”, które nie dla wszystkich jest zrozumiałe, choćby dlatego, że w odniesieniu do Jezusa możemy mówić jedynie o uznaniu, a nie o ustanowieniu go królem. Stąd przyjęto formułę szeroką i scalającą pragnienia i postulaty wielu środowisk – akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Słowo „Jubileuszowy” dodane na początku wskazuje na szczególny moment dziejowy, w jakim dokonujmy tego narodowego Aktu. Jest nim Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka oraz Jubileusz 1050. rocznicy Chrztu Polski. (…)
Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana nie jest zwieńczeniem, lecz początkiem dzieła intronizacji Jezusa Chrystusa w Polsce i w narodzie polskim. Przed nami wielkie i ważne zadanie.