Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2016

Drodzy Parafianie i Goście
 uroczystosc-chrystusa-krolaOd dawna już powszechnie nazywano Chrystusa Królem w przenośnym tego słowa znaczeniu, a to z powodu najwyższego stopnia dostojeństwa, przez które wyprzedza wszystkie stworzenia i przewyższa je. Mówimy więc, iż Chrystus króluje w umysłach ludzkich, nie tyle dla głębi umysłu i rozległości Swej wiedzy, ile że on sam jest prawdą, a ludzie od Niego powinni prawdę czerpać i posłusznie ją przyjmować; mówimy też, iż Chrystus króluje w woli ludzkiej, ponieważ w Nim nie tylko nieskazitelna wola ludzka stosuje się zupełnie i z całym posłuszeństwem do najświętszej woli boskiej, lecz także dlatego, że Chrystus tak wpływa natchnieniami swymi na naszą wolną wolę, iż zapalamy się do najszlachetniejszych rzeczy. Wreszcie uznajemy Chrystusa jako Króla serc dla Jego „przewyższającej naukę miłości” i dla łagodności i łaskawości, którą przyciąga dusze. Żaden bowiem człowiek nigdy nie był i nie będzie do tego stopnia ukochanym przez wszystkie narody, jak Jezus Chrystus. Lecz jeżeli głębiej wnikniemy w rzecz, widzimy, iż we właściwym tego słowa znaczeniu imię i władzę króla należy przyznać Chrystusowi jako Człowiekowi, albowiem tylko o Chrystusie jako Człowieku można powiedzieć, iż otrzymał od Ojca „władzę i cześć, i królestwo”; Chrystus bowiem, jako Słowo Boga, będąc współistotnym Ojcu, wszystko ma wspólne z Ojcem, a więc także najwyższe i nieograniczone władztwo nad wszystkim stworzeniem.          Encyklika Piusa XI: „Quas primas”
 

                Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2016
10.30 – Suma.
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi., po mszy kolejne spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
18.30 – Nieszpory.
20.10 – Msza św. akademicka.  
                Poniedziałek – 21.11.2016
                Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
18.30 – Msza św.
19.15 – Nauki Przedmałżeńskie – dom parafialny.
                Wtorek – 22.11.2016
                Wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy
9.00 – Msza św.
18.00 – Nabożeństwo do św. Antoniego
18.30 – Msza św., a po mszy adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do 21.00.
                Środa – 23.11.2016    
18.30 – Msza św.
                Czwartek – 24.11.2016
Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Duc-Lac i Towarzyszy
18.30 – Msza św., po mszy modlitwa uwielbienia.
19.15 – Nauki Przedmałżeńskie – dom parafialny.   
19.15 – Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.
                Piątek – 25.11.2016
   6.00 – Droga Krzyżowa.
18.30 – Msza św.
                Sobota – 26.11.2016
Wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio
  8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  9.00 – Msza św..
  9.45 – 12.00 – Spotkanie fraterni dziecięcej w domu katechetycznym.
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.
18.30 – Msza św.
                I Niedziela Adwentu – 27.11.2016
10.30 – Suma.
12.00 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi.
15.00 – Msza św. duszpasterstwa małżeństw (kaplica)
15,30 –  Msza św. z udziałem pielgrzymów na Jasną Górę – grupy 15.
18.30 – Nieszpory.
20.10 – Msza św. akademicka. 

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 
Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, to już ostatnia niedziela Roku Liturgicznego.  Następna niedziela to już I Niedzielą Adwentu.
Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna normalnie.
We wtorek Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi św. po mszy św. wieczornej do godziny 21.00.

  • W piątek o 19,15 zapraszamy do naszego kościoła na koncert muzyki organowej i chóralnej „Pamięci Profesorów UE we Wrocławiu.
  • Również w przyszłą niedzielę. Popielgrzymkowe spotkanie Grupy 15 Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w kościele o 15.30, a następnie dalsza część spotkania w domu katechetycznym. O. Oskar – zaprasza nie tylko pielgrzymów, ale wszystkich zainteresowanych pielgrzymką i zastanawiających się, czy nie wyruszyć na pielgrzymi szlak w przyszłym roku.
  • W dniach od 2 do 4 grudnia organizujemy wyjazd rekolekcyjny na Górę św. Anny dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Koszt rekolekcji to 80 zł plus przejazd pociągiem. Szczegóły i zgłoszenia bezpośrednio u o. Jordana.tel. kont. 606114975
  • Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na rekolekcje dla małżeństw i narzeczonych, które odbędą się w naszym kościele w dniach 9-11 grudnia. Rekolekcje poprowadzi o. prof. Kazimierz Lubowicki, teolog duchowości, małżeństwa i rodzin. Piątek 9.12. godz 18:30 – Msza św. z nauką: „Boża wizja małżeństwa”. Po Mszy Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi.  Sobota 10.12. godz. 9:00 – Msza św. z nauką: „Modlitwa małżeńska. Spotkanie małżonków z Bogiem”. Po Mszy spotkanie z Ojcem rekolekcjonistą w Domu Parafialnym.  Niedziela 10.12. godz 10:30 – Msza św. z nauką: „Bóg obecny w codzienności”.                                                            
  • Od I niedzieli Adwentu, zwyczajem lat poprzednich, będziemy rozprowadzać świece Caritas, kartki świąteczne, kalendarze, a także opłatki. Natomiast już teraz prosimy o ofiarowanie dżemów, mleka i innych produktów spożywczych, które wykorzystane będą na śniadania po mszach roratnich. Produkty te można składać na furcie klasztornej.
  • Również za tydzień w I niedzielę Adwentu chcemy prosić wszystkich parafian o pomoc dla małej Agatki Kobyłeckiej. Będzie to okazja do pięknego zakończenia roku Miłosierdzia. Malutka Agatka od kilku miesięcy walczy z rakiem oka a jedyny ratunek to leczenie w USA gdzie koszt takiego leczenia wynosi 1,4 mln zł. Za wszelkie ofiary – już dzisiaj składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Narodowe Centrum Kultury i Centrum Historii Zajezdnia zapraszają na Kongres Społeczny „Wartość kultury – kultura wartości”. W dniach 25-27 listopada w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej 184 polscy i europejscy intelektualiści, odwołujący się do wartości chrześcijańskich, rozmawiać będą o kierunku, w którym zmierza współczesna cywilizacja. Szczegóły na stronie internetowej.
 
PORADNIA RODZINNA „ANTONI” ZAPRASZA NA WARSZTAT PSYCHOLOGICZNY PT.  KOMUNIKACJA – RELACJA – KONFLIKTY  Warsztat przeznaczony jest dla osób, które nie są zadowolone ze swojej komunikacji.  Umiejętność „dogadania się” jest bardzo istotna w budowaniu więzi z innymi, a także w podejmowaniu wspólnych działań. Uczestnicy warsztatów poznają zasady skutecznego komunikowania się, zwiększą świadomość w zakresie własnego stylu komunikacji i poznają techniki jego doskonalenia. Uczestnicy warsztatu będą mieli możliwość poprawienia swojej skuteczności w porozumiewaniu się z bliskimi. Zapisy i dodatkowe informacje: pedagog.anna.konopka@gmail.com Termin zgłoszeń do: 4.12.2016 r.
 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za

wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność.

Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.

0001