32 Niedziela Zwykła – 08.11.2020

Dziś 32 Niedziela Zwykła.

Obchodzimy również XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest on poświęcony Republice Środkowoafrykańskiej, krajowi, który od wielu lat doświadcza ogromnego dramatu wojny, zniszczenia, głodu, śmierci i prześladowań.

O godz. 18.30 ostatnie nabożeństwo w ramach inicjatywy modlitewnej Różaniec do granic nieba. Jest to modlitwa, której główną int. jest przebłaganie za grzech aborcji.

Zgodnie z rozporządzeniami informujemy, że na mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele może być obecnych około 70 osób. Warunkiem jest zasłonięcie nosa i ust, a także zachowanie dystansu.

W związku z tym, bardzo prosimy, by pozostały w domu: osoby w podeszłym wieku; z objawami infekcji; z innymi przewlekłymi chorobami; opiekujące się dziećmi; a także osoby obawiające się z różnych względów zakażenia.

Do odwołania zawieszamy wszystkie spotkania przy parafii.

Od dnia dzisiejszego kaplica sióstr Franciszkanek przy Al. Kasprowicza będzie zamknięta do odwołania.

Modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach będzie kontynuowana od poniedziałku do piątku  włącznie, pół godziny przed mszą św. wieczorną.

Przypominamy, że do 30 listopada będzie otwarta brama prowadząca na nasz cmentarz klasztorny.

W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w piątek od 16:00 do 18:00. Wszelkie pilne sprawy kancelaryjne prosimy kierować do nas drogą mailową.

Przypominamy, że transmitujemy  niedzielną mszę św. z naszego kościoła – o godz. 12:00. W tym tygodniu będziemy transmitować dodatkowo mszę św. w int. Ojczyzny – w środę o godz. 9:00 – w dniu 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W czwartek obchodzimy Uroczystość poświęcenia naszego kościoła parafialnego – to już 119-ta rocznica. W tym dniu o godz. 6.30 msza św. imieninowa w int. o. Gwardiana Jozafata.

Na furcie możemy nabyć już wigilijne świece CARITAS, a także opłatki.

Drodzy Parafianie i Goście

Dziś druga niedziela miesiąca, w którą zbierana była zwykle taca przeznaczona na inwestycje, ale jak widzicie, nie zbieramy tacy w kościele. Gdyby ktoś chciał złożyć ofiarę, to można ją wrzucić do skarbonki lub przelać na konto parafialne. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, pomoc i za wszelkie ofiary – złożone tu w kościele, na furcie, a także przelewem na konto. Bóg zapłać.