Uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11.2020

Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych.

Zapraszamy dziś na nabożeństwo w int. zmarłych o godz. 18.00, które odbędzie się w kościele.

Ze względu na rozporządzenie dopiero od wtorku będziemy mogli przebywać na cmentarzach. Prosimy o godne zachowanie w tym miejscu, o skupienie i modlitwę.

Jutro przypada Dzień Zaduszny.

Od jutra, codziennie do przyszłej niedzieli włącznie, pół godziny przed mszą św. wieczorną modlimy się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach: w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 18.30, a następnie sprawujemy mszę św. w ich intencji.

W tym roku przez cały miesiąc listopad, mamy okazję do uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych.

Warunki uzyskania odpustu są następujące:

  • 1. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych. Odpust jest zupełny od 1 do 30 listopada, natomiast w inne dni roku jest cząstkowy.
  • 2. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.
  • 3. Spełnienie trzech warunków:
  • – spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej;
  • – przyjęcie Komunii Świętej;
  • – odmówienie Ojcze nasz… Wierzę… i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

W związku z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej z dnia 22 października 2020 roku, informujemy, że w tym roku odpust zupełny za zmarłych związany z nawiedzeniem cmentarza jest możliwy przez cały miesiąc listopad.

W związku z możliwością uzyskania odpustu za zmarłych związanego z nawiedzeniem cmentarza, informujemy, że od 3 do 30 listopada będzie otwarta brama  prowadząca na nasz cmentarz klasztorny.

Jesteśmy w strefie czerwonej. Zgodnie z rozporządzeniami informujemy, że na mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele może być obecnych około 150 osób. Warunkiem jest zasłonięcie nosa i ust, a także zachowanie dystansu.

W związku z tym, bardzo prosimy, by pozostały w domu: osoby w podeszłym wieku; z objawami infekcji; z innymi przewlekłymi chorobami; opiekujące się dziećmi; a także osoby obawiające się z różnych względów zakażenia.

W najbliższym czasie Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w środy od 16:00 do 18:00. Wszelkie pilne sprawy kancelaryjne prosimy kierować do nas drogą mailową.

Od jutra pragniemy spotykać się po mszy św. wieczornej na wspólnej modlitwie różańcowej,  włączając się w ten sposób w ogólnopolską i światową inicjatywę: Różaniec do granic nieba. Intencja główna która jej towarzyszy, to przebłaganie Boga za grzech zabijania – aborcji. W kościele nie może nas się gromadzić zbyt wielu, dlatego polecamy i prosimy by włączyć się w tę modlitwę w domach, w mniejszych wspólnotach. Wszelkie wskazówki pod adresem internetowym:  www.rozaniecdogranic.pl

Przypominamy, że transmitujemy  niedzielną mszę św. z naszego kościoła – o godz. 12:00.

W związku z zaistniałą sytuacją do odwołania zawieszamy wszystkie spotkania przy parafii – z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację w intencji powołań o godz. 17:30, a w piątek zapraszamy dzieci na godz. 17:00 na swoją mszę św. pierwszopiątkową, przed którą będzie okazja do spowiedzi. W sobotę o 8:15 kolejne nabożeństwo wynagradzające ku czci NMP.

Jeżeli chodzi o odwiedziny chorych, wg dekretu naszego metropolity, można odwiedzać tylko na wyraźną prośbę chorego lub jego rodziny. Zawsze jednak kiedy istnieje zagrożenie życia, prosimy dzwonić na furtę.

W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 zostanie odprawiona msza św. z udziałem wspólnoty Muminki oraz rodzin osób niepełnosprawnych. 

Jako młodzi i zdeterminowani członkowie duszpasterstwa akademickiego Antoni, chcemy zaoferować naszą pomoc Seniorom z parafii poprzez zrobienie zakupów. Rozumiemy, że w tak niepewnych czasach bezpiecznym wyjściem jest pozostanie w domu. Zachęcamy osoby zainteresowane do kontaktu telefonicznego z naszą furtą klasztorną. Służymy pomocą. Z Bogiem .

Na furcie możemy już nabyć wigilijne świece CARITAS – duże i małe.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Przed kościołem zbiórka do puszek na kuchnię charytatywną.

Drodzy Parafianie i Goście

Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, pomoc i za wszelkie ofiary – te złożone tu w kościele, na furcie, czy przelewem na konto. Bóg zapłać. Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.

Intencja modlitewna na listopad 2020:

Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.