1. Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023

1. Dziś 1. Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18:00.

2. Dziś również XVII Wrocławska Niedziela Hospicyjna. Za zgodą Księdza Arcybiskupa odbywa się kwesta we wrocławskich parafiach. Zebrane środki zostaną w całości przeznaczone na potrzeby chorych w hospicjach.

3. Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna  w poniedziałek i środę w godz. od 16:00 do 18:00.

5. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

– Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki: dla dorosłych o godz. 6:00, 9:30 i 18:00; dla dzieci o godz. 17:00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 20:00 (tzw. Droga Krzyżowa dla zabieganych i zapracowanych).

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są odprawiane w niedziele: o 18:00 w naszym kościele i o godz. 16:00 w kaplicy sióstr Franciszkanek. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny.

6. Kolejny Krąg Biblijny odbędzie się w środę o godz. 19:15 w sali w klasztorze. Temat: Jaki post jest miły Bogu? Mt 6, 1-24.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adoracje w int. powołań od godz. 17:30. W piątek o godz. 17:00 zostanie odprawiona msza św. i krótka Droga Krzyżowa dla dzieci, a wcześniej będzie okazja do spowiedzi. W sobotę o 8:15 pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

8. W tym tygodniu odbędą się domowe odwiedziny chorych.

9. Zapraszamy na film: „Blachnicki. Świadectwo Niepokornego”. Po projekcji spotkanie z autorem dokumentu Janem Pospieszalskim. Wydarzenie to odbędzie się w piątek, 3 marca o 19:00 w domu parafialnym.

10. W najbliższą sobotę zapraszamy mężczyzn na pierwsze inauguracyjne spotkanie wspólnoty Mężczyzn św. Józefa. Rozpoczęcie o godz. 17:00 mszą św. w kaplicy klasztornej (nad zakrystią). Szczegóły znajdują się na plakatach, a więcej informacji o tej międzynarodowej wspólnocie możemy znaleźć w internecie.

11. Za tydzień w niedzielę o godz. 8:00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Różańcowej.

12. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka na rzecz Kuchni Charytatywnej, a zebrane ofiary będą przeznaczone na paczki wielkanocne dla podopiecznych kuchni. Będą również rozdawane torby papierowe, na których wypisane są nazwy produktów najbardziej potrzebnych. Torby są również dostępne na furcie klasztornej. Za wszelkie dobro serdeczne, Bóg Zapłać

13. W przedsionkach kościoła znajdują się tygodniki religijne Niedziela i Gość Niedzielny, a także tygodniki dla dzieci. Ofiarę za gazety prosimy wrzucać do skarbonek, na których one są wyłożone.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Pan niech obdarzy Was POKOJEM.

 

Intencja modlitewna na marzec 2023

Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła zadanego przez członków wspólnot kościelnych, aby w tym samym Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i cierpienie.