2. Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023

1. Dziś 2. Niedziela Wielkiego Postu. W Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: Z misjonarzami budujemy Kościół”. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18:00.

2. Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

3. We wtorek po mszy wieczornej możliwość adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 21:00, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę w godz. od 16:00 do 18:00.

5. Spotkanie formacyjne Wspólnoty Różańcowej odbędzie się w poniedziałek o godz. 17:30 w domu katechetycznym.

6. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

– Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki: dla dorosłych o godz. 6:00, 9:30 i 18:00; dla dzieci o godz. 17:00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 20:00 (tzw. Droga Krzyżowa dla zabieganych i zapracowanych).

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są odprawiane w niedziele: o 18:00 w naszym kościele i o godz. 16:00 w kaplicy sióstr Franciszkanek. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny.

7. Kolejne spotkanie dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się w przyszłą niedzielę, 12.03.2023 po mszy o godz. 12.00.

8. W przyszłą niedzielę, o godz. 14:30 odprawiona zostanie msza św. dla wspólnoty Muminki oraz rodzin dzieci niepełnosprawnych.

9. Dziś zbiórka na rzecz Kuchni Charytatywnej, a zebrane ofiary będą przeznaczone na paczki wielkanocne dla podopiecznych kuchni. Będą również rozdawane torby papierowe, na których wypisane są nazwy produktów najbardziej potrzebnych. Torby są również dostępne na furcie klasztornej. Za wszelkie dobro serdeczne, Bóg zapłać.

10. Tygodniki religijne – Niedziela i Gość Niedzielny, a także tygodniki dla dzieci będą znowu dostępne tylko na furcie klasztornej. Ktoś wkłada do nich przedziwne, pełne bzdur kserokopie. Wszystkie takie treści nie pochodzą od nas, od duszpasterzy, a osoby to czyniące wprowadzają zamęt i podziały. Nie ma zgody na takie działania. Przedsionek kościoła i kościół nie jest miejscem reklamowania dziwactw!

11. Na furcie można również nabyć świece – duże paschaliki, rozprowadzane przez Caritas w cenie 20 zł. Dochód z nich przeznaczony jest dla potrzebujących.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Pan niech obdarzy Was POKOJEM.

 

Intencja modlitewna na marzec 2023

Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła zadanego przez członków wspólnot kościelnych, aby w tym samym Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i cierpienie.