Służby

 

Informacja
W tej służbie pracuje Siostra Jadzia – osoba wyjątkowa i nie zastąpiona…
To właśnie Siostra, prowadzi na kilka dni przed wyruszeniem Pielgrzymki zapisy do naszej Grupy.
Także w czasie trwania pielgrzymki służy nam jako Sanepid- dba o dobre imię naszej Grupy,
a także prowadzi korespondencje z Gospodarzami, którzy przyjmują nas pod swoje dachy.
Za Jej wieloletnie poświęcenie: DZIĘKUJEMY!
Służba porządkowa – pomaga sprawnie i bezpiecznie dojść do celu naszej Pielgrzymki- na Jasną Górę!
Porządkowi robią często o wiele kilometrów więcej niż „normalny” Pielgrzym, biegając wzdłuż białego kabelka.
Nad wszystkim czuwa brat Zbyszek, który często z humorem stara się zachęcić pielgrzymkowe Siostry do opieki nad kabelkiem. Porządkowi pilnują nas i naszych namiotów także w nocy.
Służba medyczna – chyba każdy Pielgrzym po dojściu na któryś z noclegów stwierdził, że ma pęcherze na stopach. W takiej sytuacji niezastąpione bywają nasze pielgrzymkowe Siostry, służące w namiocie medycznym, które z uśmiechem i prawie bezboleśnie przywracają nasze nogi (i nie tylko…) do pełni sprawności na kolejny ciężki dzień. Jest to na pewno niełatwa służba, zwłaszcza, że Siostry idą z nami cały czas służąc pomocą, a Ich praca kończy się dużo później niż dzień Pielgrzyma…
Bagażowi – ktoś powiedział, że to swego rodzaju „pielgrzymkowa siłownia”. I coś w tym jest, gdyż Bracia tutaj posługujący muszą każdego ranka załadować, a następnie rozładować i równo ułożyć ok.150 plecaków, namiotów i misek. Ponadto zabezpieczają nasze bagaże przed deszczem i wiatrem oraz rozstawiają namiot medyczny. Nad wszystkim czuwa dobry duch tej ekipy:
brat Czesio.
Schola – prowadzi modlitwy, animuje śpiew w Grupie, pomaga przeprowadzać wieczorne Apele. Dzięki Niej w Grupie, zawsze coś się dzieje; nigdy nie jest ponuro- chociaż Schola, poprzez odpowiednio dobrane pieśni i grę przygotowuje nas również do „etapów ciszy”, które na Pielgrzymce są równie ważne.