Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 05.06.2022

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 18:00 zapraszamy na Godzinę Świętą.

Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

Nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa są odprawiane przez cały miesiąc czerwiec po mszy o godz. 9:00.

W tym tygodniu obchodzimy:

w poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła,

w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w domu katechetycznym.

W środę o godz. 18:30 zapraszamy na mszę św. wieczorną, która będzie dziękczynieniem za 25 lat życia zakonnego o. Zacheusza i br. Ernesta.

W przyszłą niedzielę przypada zewnętrzna Uroczystość Odpustowa ku czci św. Antoniego, naszego Patrona.

W związku z odpustem parafialnym zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w organizowaniu Jak co roku bardzo prosimy o wypiek ciast na niedzielę odpustową. Ciasta można przynosić już w sobotę oraz na bieżąco w niedzielę. Ciasta będzie można nabyć już po mszy św. o 7.00. Natomiast po mszy św. o 12:00 rozpoczniemy zabawy i konkursy na ogrodzie klasztornym. Będzie również grill, gofry, napoje i wiele innych atrakcji. Dochód z festynu będzie przeznaczony na nową podłogę w Sali nr 1 w domu katechetycznym. Zapraszamy.

Przypominamy, że istotą odpustu parafialnego jest możliwość uzyskania dobra duchowego, którym jest odpustu zupełnego, czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Jakie są warunki? Stan łaski uświęcającej; wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet powszedniego; Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

Nawiązując do listu naszego Metropolity, zachęcamy wszystkich do udziału w uroczystościach beatyfikacyjnych M. Paschalis i jej dziewięciu towarzyszek, które rozpoczną się 11 czerwca 2022 r. o godz. 11.00 we wrocławskiej katedrze. Więcej informacji na plakacie .

 

Drodzy Parafianie i Goście, dziękujemy Wam za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiarność. Niech  Pan obdarzy Was pokojem.

 

Intencja modlitewna – czerwiec 2022

Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.