Uroczystość Najświętszej Trójcy – u nas Odpust św. Antoniego – 12.06.2022

Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 18:30 zapraszamy na Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

U nas w parafii obchodzimy zewnętrzną Uroczystość Odpustową ku czci św. Antoniego z Padwy. Przed kościołem możemy zakupić ciasta z domowego wypieku, a po mszy św. o godz. 12:00, zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na festyn, który odbędzie się w ogrodzie klasztornym. Będą zabawy dla dzieci, będzie grill, wata cukrowa, napoje i ciasta. Oczywiście będzie też możliwość spotkania się. Festyn zakończymy około godz. 15.00.

W związku z odpustem przypominamy, że jego istotą jest możliwość uzyskania dobra duchowego, którym jest odpust zupełny, czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Jakie są warunki? Stan łaski uświęcającej; wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet powszedniego; Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca świętego.

Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko w środę od 16:00 do 18:00.

W poniedziałek Uroczystość św. Antoniego z Padwy, naszego patrona. O godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, a następnie na Uroczystą Mszę św.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Pragniemy do niej przygotować się odprawiając Triduum Eucharystyczne. W poniedziałek, wtorek i środę po mszy św. wieczornej będzie krótka konferencja, a następnie wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 21:00.

Procesja Bożego Ciała rozpocznie się mszą św. o godz. 9:00 w naszym kościele, a zakończy około godz. 11:30 w kościele Odkupiciela Świata. Tam będzie odprawiona msza św. recytowana dla osób, które wcześniej na mszy nie były.

Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w procesji małe dzieci, które będą sypać kwiaty, a także dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich uroczystych strojach.

Bardzo prosimy o pomoc parafian w czasie procesji: kobiety prosimy do niesienia Obrazu MB Częstochowskiej i mężczyzn do niesienia baldachimu. Prosimy również by były obecne sztandary wspólnot.

Porządek mszy św. w Uroczystość Bożego Ciała będzie taki jak w każdą niedzielę oprócz mszy św. o godz. 10:30.

Osoby, które ze względu na wiek i zdrowie nie mogą pójść na procesję Bożego Ciała, zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do kaplicy Sióstr Franciszkanek przy Al. Kasprowicza od godz. 9:00 do 15:00.

W kolejne dni Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa z procesją teoforyczną o godz. 18:00.

Za tydzień o godz. 14:30 msza św. dla wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

 

Drodzy Parafianie i Goście, dziękujemy Wam za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiarność. Niech  Pan obdarzy Was pokojem.