Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16.05.2021

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.  

Nabożeństwo majowe dziś o godz. 18:30.

Przez cały miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. Nabożeństwa są odprawiane pół godziny przed mszą wieczorną.

We wtorek po mszy św. wieczornej adoracja Najśw. sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21:00.

W tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek – wspom. św. Paschalisa Baylona, zakonnika,

– we wtorek – wspom. św. Feliksa z Cantalice, zakonnika,

– w czwartek –  święto św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w środę od 16:00 do 18:00. Wszelkie pilne sprawy kancelaryjne prosimy kierować do nas drogą mailową.

W czwartek o godz. 17.00 spotkanie dla ministrantów – grupy młodszej.

Informujemy, że uroczystość udzielenia sakramentu Bierzmowania młodzieży i dorosłym, którzy brali udział w przygotowaniach, odbędzie się w czwartek, 10.06.br. na mszy św. o godz. 18:30. Ponieważ w ostatnim czasie nie mieliśmy możliwości się  spotykać, dlatego prosimy by kandydaci do bierzmowania wzięli udział w trzech spotkaniach formacyjno-informacyjnych: 21 i 28 maja oraz 9 czerwca w przeddzień uroczystości, będzie wówczas okazja do spowiedzi. W najbliższy piątek pierwsze spotkanie o godz. 19:15 w kościele.

Zapraszamy na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego tj. w sobotę 22 maja, rozpoczęcie o godz. 20:00, a zakończenie Mszą św. 24:00.

Przed kościołem zbierane są podpisy pod Obywatelską Ustawą „Stop Aborcji”. Aby głos był ważny, potrzebny jest  numer PESEL.

Na furcie klasztornej możemy nabyć prasę katolicką.

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc.

Niech dobry Bóg obdarzy Was pokojem. Przypominamy, że na mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele może być obecnych75 osób. Warunkiem jest zasłonięcie nosa i ust oraz zachowanie bezpiecznego dystansu.