Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.  

Nabożeństwo majowe dziś o godz. 18:30.

Przez cały miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane pół godziny przed mszą wieczorną.

We wtorek po mszy św. wieczornej adoracja Najśw. sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21:00.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

– w poniedziałek – Święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła,

– w środę – wspom. św. Filipa Neri, prezbitera,

– w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w sobotę – wspom. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

W środę przypada Dzień Matki. W tym dniu, w intencji matek pragniemy się szczególnie modlić w czasie nabożeństwa majowego.

Ostatnie spotkanie Rady Parafialnej w dotychczasowym składzie odbędzie się w środę o godz. 19:15 w salce w klasztorze. Zapraszamy.

Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tą uroczystością kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

Informujemy, że uroczystość udzielenia sakramentu Bierzmowania młodzieży i dorosłym, którzy brali udział w przygotowaniach, odbędzie się w czwartek, 10.06.br. na mszy św. o godz. 18:30. Kolejne spotkanie formacyjno-informacyjne odbędzie się w najbliższy piątek 28 maja o godz. 19:15 w kościele. Kolejne będzie już w przeddzień uroczystości bierzmowania z okazją do spowiedzi św.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja do czterech ołtarzy odbędzie się w tym roku, podobnie jak rok temu, tylko na terenie klasztornym po mszy św. o godz.  9:00. Już dziś zapraszamy panów do baldachimu, poczty sztandarowe, panie do obrazu, a także harcerzy, Marianki i ministrantów.

W związku z Bożym Ciałem zrodziła się nowa inicjatywa w naszej Archidiecezji, którą jest czuwanie przed Najśw. Sakramentem przez całą Oktawę Bożego Ciała – 24 godziny na dobę. W naszej parafii rozpoczniemy je po mszy wieczornej w poniedziałek 7. czerwca. Więcej informacji wkrótce. 

Na furcie klasztornej możemy nabyć prasę katolicką.

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Niech dobry Bóg obdarzy Was pokojem.

Przypominamy, że na mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele może być obecnych75 osób. Warunkiem jest zasłonięcie nosa i ust oraz zachowanie bezpiecznego dystansu.