Uroczystość św. Ojca Franciszka – 04.10.2020

Dziś w naszej parafii Uroczystość św. Ojca Franciszka, diakona i założyciela trzech zakonów. O godz. 15.15 –  błogosławieństwo zwierząt i ich opiekunów na placu przed kościołem. O  godz. 18.00 Godzina Święta połączona z nabożeństwem różańcowym.

Przypominamy, że odpust możemy zyskać pod następującymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca świętego, oraz wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu.

Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zasłonięcie nosa i ust, oraz pewien dystans. Osłuchaliśmy się już z tym zdaniem, ale sprawa jest poważna, wydaje się, że coraz bardziej, dlatego prosimy o przestrzeganie tego wskazania!!!

Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedziele o 18:30. W kaplicy sióstr franciszkanek przy Al. Kasprowicza różaniec będzie odmawiany od poniedziałku o godz. 18:30.

Spotkanie formacyjne wspólnoty Żywego Różańca jutro o godz. 17:00 w salkach.

W niedzielę 18 października w domu katechetycznym rozpoczynamy spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Rok pierwszy przygotowania – obecne klasy siódme – o godz. 16:00; rok drugi – obecne klasy ósme – o godz. 18:00. Wszelkie informacje i zapytania u o. Jordana.

Spotkanie dla kandydatów na ministrantów i ministrantów młodszych w środę o godz. 17:00.

Spotkanie kandydatek na Marianki we wtorek o godz. 19:15 w sali fraterni, nad zakrystią. Wszelkie informacje u s. Alicji.

Za tydzień będziemy obchodzili XX Dzień Papieski, pod hasłem: Totus Tuus”. Przed kościołem odbędzie się zbiórka organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane środki są przeznaczone na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży.

Również w przyszłą niedzielę msza św. dla wspólnoty Muminki oraz rodzin dzieci niepełnosprawnych o godz. 14:30.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz tygodniki da dzieci. Można również kupić kalendarz na przyszły rok w cenie 7 zł.

Rodzice dzieci pierwszokomunijnych mogą odebrać zdjęcia i filmy przy furcie klasztorne.

Fundacja Pax et Bonum zaprasza na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu MuzykiPax et bonum per musicam” w dniach 9-11.10.2020. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

Podziękowania: W zbiórce dla poszkodowanych w wyniku pożaru na greckiej wyspie Lesbos zebraliśmy ponad 3500 zł. Dzieci pierwszokomunijne złożyły dar dla dzieci na terenach misyjnych w wysokości 2755 zł. Bóg zapłać.

Dziś przed kościołem zbiórka na kuchnię charytatywną a za tydzień taca inwestycyjna.

Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.

Intencja modlitewna na październik 2020:

Aby na mocy chrztu wierni świeccy, zwłaszcza kobiety, mieli większy udział w instytucjach odpowiedzialnych za Kościół.