26 Niedziela Zwykła – 27.09.2020

Dziś 26 Niedziela Zwykła.

Dziś również Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku pożaru na greckiej wyspie Lesbos.

O godz. 18.30 zapraszamy na Nieszpory.

Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Waszej modlitwie polecamy dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziców. Jutro dzieci z rodzicami rozpoczynają Biały Tydzień. Będziemy się spotykali na mszach św. w poniedziałek, wtorek, środę o godz. 18:30, w czwartek o 18:00 na nabożeństwie różańcowym i mszy św. a w piątek o godz. 17.00 na mszy św. kończącej tydzień dziękczynienia.

Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zachowanie dystansu, a także zasłonięcie nosa i ust.

W środę o godz. 9:00 msza św. inaugurująca nowy rok akademicki w naszym WSD. Zapraszamy na nią również wspólnotę Pogodna Jesień, która po mszy będzie miała swoje spotkanie w salkach.

Również w środę po wieczornej mszy św. pierwsze spotkanie filmowe „Wieczór ze świętymi” – mamy już komplet chętnych.

W czwartek o godz. 5:45 zapraszamy na wspólne śpiewanie Akatystu ku czci Bogurodzicy.

Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o 18.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację w intencji powołań o godz. 17:30, a w piątek zapraszamy dzieci na godz. 17:00 na swoją mszę św. pierwszopiątkową, przed którą będzie okazja do spowiedzi. W sobotę o 8:15 kolejne nabożeństwo wynagradzające ku czci NMP.

W sobotę po mszy św. wieczornej zapraszamy na franciszkańskie nabożeństwo Transitus. Prosimy, aby przynieść ze sobą świece z okapnikami. 

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu. Planowaliśmy w tym dniu festyn parafialny, ale ze względu na sytuację, która nadal jest poważna, rezygnujemy z tego planu.

– Błogosławieństwo opiekunów i zwierząt na placu przed kościołem o godz. 15.15.

Studentów zapraszamy na niedzielne Msze św. akademickie o godz. 20:10 od przyszłego tygodnia. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie „Antoni” wznawia swoją regularną działalność po wakacyjnej przerwie w przyszłą niedzielę 4 października. Duszpasterstwo akademickie jest miejscem spotkań studentów, którzy chcą poznawać Kościół i odkrywać swoje w nim miejsce, chcą wnikać w głębię Boga, świata i człowieka. Jest to również miejsce dla studentów, którzy w przeżywaniu różnych trudności i kryzysów potrzebują wsparcia i kierownictwa duchowego. Terminy i tematy licznych spotkań będą podawane na niedzielnych Mszach akademickich, na plakatach oraz w internecie. Duszpasterzem akademickim jest o. Oskar Maciaczyk OFM (mail: oskarofm@op.pl)  
Strona duszpasterstwa akademickiego fb: https://www.facebook.com/FDAAntoni

Informujemy, że za tydzień w niedzielę odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w 2021 roku. Do tego czasu przyjmujemy zgłoszenia w szkołach nr 20 i 83 (u katechetek!) oraz z innych szkół w kancelarii parafialnej.

W sobotę 3 października od godz. 10:00 do 15:00 odbędzie się zbiórka elektrozłomu na parkingu przed budynkiem fundacji Tobiaszki. Dochód z sprzedaży przeznaczony jest na cele tejże fundacji.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz tygodniki da dzieci. Można również kupić kalendarz na przyszły rok w cenie 7 zł.

Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za życzliwość, modlitwy i ofiary. Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.