Uroczystość Odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy – 16.06.2024

Dziś w naszej parafii obchodzimy zewnętrzną Uroczystość Odpustową ku czci św. Antoniego z Padwy. Przed kościołem możemy zakupić ciasta z domowego wypieku, a po mszy św. o godz. 12:00, zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na festyn, który odbędzie się w ogrodzie klasztornym. Będą zabawy dla dzieci, będzie grill, napoje i ciasta. Oczywiście będzie też możliwość spotkania się. Festyn zakończymy około godz. 15:30. Dochód przeznaczony jest na renowację kolejnych drzwi naszego kościoła.

W związku z odpustem przypominamy, że jego istotą jest możliwość uzyskania dobra duchowego, którym jest odpust zupełny, czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy.

Dziś o godz. 18:30 zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane przez cały miesiąc czerwiec po mszy o godz. 9:00.

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

We wtorek po mszy wieczornej zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi od 20:00 do godz. 21:00.

Diakonia modlitwy uwielbienia Domowego Kościoła zaprasza w czwartek po mszy świętej wieczornej, na wspólne uwielbienie Pana Boga śpiewem. Będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w czwartek o godz. 19:15 w domu katechetycznym.

W sobotę o godz. 11:00 odprawiona będzie uroczysta msza św. dziękczynna za 25 lata życia zakonnego br. Jakuba – naszego zakrystiana.

W przyszłą niedzielę kazania o prześladowaniach chrześcijan wygłosi ks. dr Andrzej Paś, pracujący w Papieskim Stowarzyszeniu Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Po mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel, a także zakupić książkę-cegiełkę na pomoc ofiarom wojny w Ziemi Świętej oraz w Ukrainie.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne: Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz tygodniki dla dzieci.

 

UWAGA!!! Poniżej  znajduje się List KEP w sprawie ochrony życia. Zachęcamy do lektury.

List KEP W SPRAWIE OCHRONY ŻYCIA

 

Drodzy Parafianie i Goście, dziękujemy Wam za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiarność. Niech  Pan obdarzy Was pokojem.