10 Niedziela Zwykła – 09.06.2024

Dziś 10 Niedziela Zwykła. O godz. 18:30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane przez cały miesiąc czerwiec po mszy o godz. 9:00.

Spotkanie formacyjne Wspólnoty Różańcowej odbędzie się jutro, w poniedziałek, o godz. 17:30.

W tym tygodniu, w czwartek przypada Uroczystość św. Antoniego, Patrona naszej wspólnoty parafialnej. Pragniemy się przygotować do tej uroczystości.

Od poniedziałku do środy po mszy wieczornej (około 19:00) – będzie możliwość wsłuchania się w rozważania na podstawie wybranych wezwań z Litanii do św. Antoniego:

  •  poniedziałek, 10.06.: „Św. Antoni, wskrzeszający umarłych” – poprowadzi o. Jozafat,
  •  wtorek, 11.06.: „Św. Antoni, skarbie Pisma św.” – poprowadzi o. Jordan,
  •  środa, 12.06.: „Św. Antoni, przywrócenie rzeczy zgubionych” – poprowadzi o. Fabian.

Codziennie po konferencji, będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty do godz. 21:00.

W czwartek, 13.06. – w sam dzień św. Antoniego, o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, a następnie o 18:30 – na mszę św. koncelebrowaną przez pięciu naszych neoprezbiterów: Kevina, Pio, Dolindo, Vianneya i Savio (po mszy św. będzie błogosławieństwo prymicyjne).

W czwartek po mszy św. wieczornej na Adorację Najśw. Sakramentu zaprasza wspólnota św. Szarbela.

W niedzielę, 16.06. – odbędzie się zewnętrzna Uroczystość Odpustowa ku czci św. Antoniego. Na sumie, czyli na mszy św. o godz. 10:30 – chcemy Bogu dziękować za wieloletnią służbę naszych ministrantów – niektórzy są przy ołtarzu już ponad 40 lat. O godz. 12:00 zapraszamy jak zawsze rodziny z dziećmi. Po tej mszy rozpoczniemy festyn parafialny.

Zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w organizowaniu Jak co roku bardzo prosimy o wypiek ciast na niedzielę odpustową. Ciasta można przynosić już w sobotę oraz na bieżąco w niedzielę. Ciasta będzie można nabyć już po mszy św. o 7:00. Natomiast po mszy św. o 12:00 rozpoczniemy zabawy i konkursy na ogrodzie klasztornym. Będzie również grill, napoje i inne atrakcje. Przede wszystkim możliwość spotkanie się, porozmawiania. Spotkanie dla osób, które pragną włączyć się w organizowanie festynu odbędzie się w sali w klasztorze we wtorek o godz. 19:15. Dochód z festynu będzie przeznaczony na renowację drzwi naszego kościoła. Widzimy, że drzwi częściowo są gotowe, ale jeszcze trochę pozostało do zrobienia. Zapraszamy na festyn.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne: Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz tygodniki dla dzieci.

 

Drodzy Parafianie i Goście, dziękujemy Wam za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiarność. Niech  Pan obdarzy Was pokojem.