12. Niedziela Zwykła – 23.06.2024

Dziś 12. Niedziela Zwykła. O godz. 18:30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

Dziś na wszystkich mszach św. kazania o prześladowaniach chrześcijan głosi ks. dr Andrzej Paś, pracujący w Papieskim Stowarzyszeniu Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Po mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel, a także zakupić książkę-cegiełkę na pomoc ofiarom wojny w Ziemi Świętej oraz w Ukrainie.

W tym tygodniu obchodzimy:

  •  w poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Patrona naszej Archidiecezji,
  •  w sobotę – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy na nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie po mszy o 9:00, a także na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

We wtorek po mszy wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi od 20:00 do godz. 21:00.

W środę o godz. 9:00 msza św. z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień, a następnie spotkanie w domu katechetycznym.

Kolejny Krąg Biblijny w środę o godz. 19:15 w sali w klasztorze. Temat: Co ty tu robisz, Eliaszu?” (1 Krl 19, 9a. 11-16) .

Grupa parafialna św. Szarbela serdecznie zaprasza w czwartek po mszy św. wieczornej na ostatnią przed wakacjami modlitwę uwielbienia.

Dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się w najbliższą sobotę, a rozpoczniemy go mszą św. o godz. 9:00 w kościele.

W przyszłą niedzielę na mszy św. o 12:00 będziemy się modlić w intencji dzieci, które rok temu w miesiącu: kwietniu, maju i czerwcu przyjęły sakrament Chrztu św. Serdecznie  zapraszamy rodziców i chrzestnych z tymi dziećmi.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę od 3 do 10 sierpnia wraz z franciszkańską Grupą „Złotą 15”. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów Grupy 15 odbędzie się we wtorek 30 lipca o godz. 19:15 w domu parafialnym. Wszelkie informacje na temat Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej, zapisów, a także naszej franciszkańskiej grupy, znajdują się na stronie internetowej pielgrzymka.pl.

Od 03 do 17.09 br. odbędzie się 41 Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu. Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie Antoni zaprasza maturzystów i studentów do  „Chaty Antoni” jako miejsca integracji i duchowego wzrostu. Więcej informacji na stronie internetowej: https://bialydunajec.org/

Informujemy, że w lipcu, sierpniu i wrześniu nie będzie mszy akademickiej o 20:10. Msze zostaną wznowione z początkiem roku akademickiego, w październiku.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne: Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz tygodniki dla dzieci.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób przyczynili się do organizacji naszego festynu odpustowego. Bóg Wam zapłać.

 

Drodzy Parafianie i Goście, dziękujemy Wam za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiarność. Niech  Pan obdarzy Was pokojem.