Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26.05.2024

Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 18:30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

Dziś w naszej parafii na mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się Rocznica Pierwszej Komunii św.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

Do środy włącznie zapraszamy jeszcze na nabożeństwa majowe, które odprawiane są po mszy św. wieczornej. W piątek nie będzie już nabożeństwa majowego po mszy, ale procesja teoforyczna o godz. 18:00.

We wtorek na wieczornej mszy św., dziewczęta ze wspólnoty Marianek, odnowią Akt oddania Matce Bożej. Serdecznie na tą mszę zapraszamy również kandydatki na Marianki.

We wtorek po mszy wieczornej i nabożeństwie zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21:00.

W środę o godz. 9:00 msza św. z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień, a następnie spotkanie w domu katechetycznym.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja Bożego Ciała rozpocznie się mszą św. o godz. 9:00 w naszym kościele, a zakończy około godz. 11:30 w kościele Odkupiciela Świata. Tam będzie odprawiona msza św. dla osób, które wcześniej na mszy nie były.

Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w procesji małe dzieci, które będą sypać kwiaty, a także dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich uroczystych strojach.

Bardzo prosimy o pomoc parafian w czasie procesji: kobiety prosimy do niesienia Obrazu MB Częstochowskiej i mężczyzn do niesienia baldachimu. Prosimy również by były obecne sztandary wspólnot.

Porządek mszy św. w Uroczystość Bożego Ciała będzie taki jak w każdą niedzielę oprócz mszy św. o godz. 10:30 i 20:10.

Osoby, które ze względu na wiek i zdrowie nie mogą pójść na procesję Bożego Ciała, zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do kaplicy Sióstr Franciszkanek przy Al. Kasprowicza od godz. 9:00 do 15:00.

W kolejne dni Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa z procesją z Najśw. Sakramentem o godz. 18:00.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8:15 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

Spotkanie modlitewne Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 8:00.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne: Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz tygodniki dla dzieci.

 

Drodzy Parafianie i Goście, dziękujemy Wam za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiarność. Niech  Pan obdarzy Was pokojem.

 

Ojcowie Redemptoryści z Wrocławia serdecznie zapraszają na koncert uwielbienia „BLIŻEJ NIEBA”, który odbędzie się w Boże Ciało (30.06) o godz. 19.30 na parkingu przy kościele  NMP Matki Pocieszenia przy ul. Wittiga 10.

 

UWAGA – ważny tekst ws nauczania religii: Sprzeciw wobec działań MEN