9 Niedziela Zwykła – 02.06.2024

Dziś 9 Niedziela Zwykła. O godz. 18:00 zapraszamy na Godzinę Świętą, połączoną z procesją teoforyczną – z Najśw. Sakramentem.

Do czwartku włącznie przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa z procesją codziennie pół godziny przed mszą św. wieczorną. Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi pierwszokomunijnymi, a także z dziećmi sypiącymi kwiaty.

W czwartek, na zakończenie oktawy poświęcenie wianków. Wianki, wykonane przez panie ze wspólnot parafialnych, będą rozprowadzane przed kościołem. Bardzo prosimy aby przynosić kwiaty i zioła na wianki.

Dziękujemy serdecznie za pomoc w zorganizowaniu Procesji Bożego Ciała, czyli tym, którzy pomogli w budowaniu ołtarzy, upiększaniu ich, dziękujemy paniom i panom niosącym sztandary, obraz MB Częstochowskiej, baldachim, nagłośnienie, a także całej Służbie Liturgicznej, Mariankom i harcerzom.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

Od poniedziałku zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane przez cały miesiąc czerwiec po mszy o godz. 9:00.

Spotkanie formacyjne Wspólnoty Różańcowej odbędzie się w przyszły poniedziałek, 10 czerwca, o godz. 17:30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację w int. powołań od godz. 17:00.

W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, to także Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. O godz. 17:00 zapraszamy na pierwszopiątkową mszę św. z udziałem dzieci – wcześniej okazja do spowiedzi św., a o godz. 18:00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.

W tym tygodniu odbędą się domowe odwiedziny chorych.

Dziś na mszy św. akademickiej o 20:10 zostanie udzielone błogosławieństwo prymicyjne.

1 czerwca br. ruszają zapisy dla tegorocznych maturzystów, na 41 Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich w Białym Dunajcu. Franciszkańskie Duszpasterstwo Antoni zaprasza do udziału i wybrania „Chaty Antoni” jako miejsca integracji i duchowego wzrostu. Więcej informacji na stronie internetowej: https://bialydunajec.org/

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne: Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz tygodniki dla dzieci.

Za tydzień w niedzielę o godz. 14:30 msza św. dla Muminków i rodzin osób niepełnosprawnych.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na kuchnię charytatywną, a za tydzień taca inwestycyjna.

Abp Józef Kupny ustanowił Sanktuarium NMP Osobowickiej dekretem z dnia 7 marca 2024 r. Kustosz sanktuarium ks. Krzysztof Jankowiak zaprasza na uroczystość inauguracji Sanktuarium, na Świętym Wzgórzu we Wrocławiu – Osobowicach (ul. Lipska 36) w dniu 8 czerwca 2024 r. o godz. 15.00. Uroczystości będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Maciej Małyga.

 

Drodzy Parafianie i Goście, dziękujemy Wam za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiarność. Niech  Pan obdarzy Was pokojem.

 

Intencja modlitewna na czerwiec 2024
Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

 ____________________________________

Uroczystość Odpustowa ku czci św. Antoniego

Triduum przed uroczystością:

od poniedziałku do  środy – trzy rozważania na podstawie wybranych wezwań z Litanii do św. Antoniego, po mszy wieczornej (około 19:00):

  • poniedziałek – 10.06.: „Św. Antoni, wskrzeszający umarłych” – o. Jozafat
  • wtorek – 11.06.: „Św. Antoni, skarbie Pisma św.” – o. Jordan
  • środa – 12.06.: „Św. Antoni, przywrócenie rzeczy zgubionych” – o. Fabian

Czwartek – 13.06.Uroczystość św. Antoniego, Patrona naszej wspólnoty parafialnej

18:30 – msza św. koncelebrowana przez pięciu naszych neoprezbiterów: Kevina, Pio, Dolindo, Vianneya i Savio (po mszy św. błogosławieństwo prymicyjne)

 Niedziela – 16.06. – zewnętrzna Uroczystość Odpustowa ku czci św. Antoniego

  • 10:30 – chcemy uczcić wieloletnią służbę naszych ministrantów – seniorów
  • 12:00 – Msza św. dla rodzin z dziećmi
  • około godz. 13:00 rozpoczęcie Festynu parafialnego

 

Potrzeby:

– wielka prośba o ciasto na niedzielę odpustową – od rana!