Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 08.06.2023

Dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 18:30 zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

Dziś nie ma mszy św. o godz. 10:30 i mszy akademickiej o 20:10.

Osoby, które ze względu na wiek i zdrowie nie mogą pójść na procesję Bożego Ciała, zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do kaplicy Sióstr Franciszkanek przy Al. Kasprowicza od godz. 9:00 do 15:00.

W kolejne dni Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa z procesją teoforyczną o godz. 18:00.

Z racji dyspensy danej przez naszego Metropolitę jutro nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W niedzielę przypada zewnętrzna uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci św. Antoniego z Padwy. Kazanie na wszystkich mszach św. wygłosi Cherubin Żyłka.

W związku z zbliżającym się odpustem parafialnym zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w organizowaniu festynu. Jak co roku bardzo prosimy o wypiek ciast na niedzielę odpustową. Ciasta można przynosić już w sobotę oraz na bieżąco w niedzielę. Ciasta będzie można nabyć już po mszy św. o 7:00. Natomiast po mszy św. o 12:00 rozpoczniemy zabawy i konkursy na ogrodzie klasztornym. Będzie również grill, gofry, napoje i wiele innych atrakcji. Dochód z festynu będzie przeznaczony na renowację drzwi naszego kościoła. Zapraszamy.

Msza św. dla wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych odprawiona będzie w niedzielę o godz. 14:30. Po mszy krótkie, ale ważne spotkanie w sprawie wyjazdu wakacyjnego.

We wtorek 13.06.br. – w święto naszego Patrona, św. Antoniego, o godz. 18:00 będzie kolejne nabożeństwo fatimskie, a następnie uroczysta msza św. z błogosławieństwem relikwiami św. Antoniego.

Po mszy św. – ok. 19:30 – odbędzie się spotkanie informacyjne w domu parafialnym na temat Synodu w naszej Archidiecezji oraz jego etapów. Bardzo serdecznie zapraszamy członków Rady Parafialnej, młodzież i każdego zainteresowanego.

 

Drodzy Parafianie i Goście, dziękujemy Wam za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiarność. Niech  Pan obdarzy Was pokojem.