Uroczystość Odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy – 11.06.2023

Dziś w naszej parafii obchodzimy zewnętrzną Uroczystość Odpustową ku czci św. Antoniego z Padwy. Przed kościołem możemy zakupić ciasta z domowego wypieku, a po mszy św. o godz. 12:00, zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na festyn, który odbędzie się w ogrodzie klasztornym. Będą zabawy dla dzieci, będzie grill, gofry, napoje i ciasta. Oczywiście będzie też możliwość spotkania się. Festyn zakończymy około godz. 15:00.

W związku z odpustem przypominamy, że jego istotą jest możliwość uzyskania dobra duchowego, którym jest odpust zupełny, czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy.

Do czwartku włącznie przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa z procesją codziennie pół godziny przed mszą św. wieczorną. Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi pierwszokomunijnymi, a także z dziećmi sypiącymi kwiaty.

W czwartek, na zakończenie oktawy poświęcenie wianków. Wianki, wykonane przez panie ze wspólnot parafialnych, będą rozprowadzane przed kościołem.

Dziękujemy serdecznie za pomoc w zorganizowaniu Procesji Bożego Ciała, czyli tym, którzy pomogli w budowaniu ołtarzy, upiększaniu ich, dziękujemy paniom i panom niosącym sztandary, obraz MB Częstochowskiej, baldachim, nagłośnienie, a także całej Służbie Liturgicznej, Mariankom i harcerzom.

We wtorek 13.06.br. – w święto naszego Patrona, św. Antoniego, o godz. 18:00 będzie kolejne nabożeństwo fatimskie, a następnie Uroczysta Msza św. z błogosławieństwem relikwiami św. Antoniego.

Po mszy św. – ok. 19:30 – odbędzie się spotkanie informacyjne w domu parafialnym na temat Synodu w naszej Archidiecezji oraz jego etapów. Bardzo serdecznie zapraszamy członków Rady Parafialnej, młodzież i każdego zainteresowanego.

W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, to także Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w środę od 16:00 do 18:00.

W niedzielę 18.06.2023 odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Nawrocką,  autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, odwołujących się do wartości chrześcijańskich. Pisarka jest także dziennikarką oraz autorką programów telewizyjnych. W swojej twórczości literackiej oraz prelekcjach, prezentuje wartość dobra, zawierającą przekaz wiary, tradycji i kultury. Prelekcja odbędzie się w niedzielę po Mszy św. o 17:00 czyli około godz. 18:00 (w kościele). W ciągu dnia będzie stoisko i kiermasz książek autorki przed kościołem. Również w sobotę, po mszy św. wieczornej odbędzie się prelekcja w kościele.

Z okazji 10 ROCZNICY INGRESU J. E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego ZAPRASZAMY na uroczystą MSZĘ ŚWIĘTĄ do Katedry Wrocławskiej w sobotę 17 czerwca br. na godz. 11.00.

 

Drodzy Parafianie i Goście, dziękujemy Wam za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiarność.

Niech  Pan obdarzy Was pokojem.