Uroczystość Najświętszej Trójcy – 04.06.2023

Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 18:00 zapraszamy na Godzinę Świętą.

Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

Spotkanie formacyjne dla Wspólnoty Żywego Różańca jutro o godz. 17:30.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja Bożego Ciała rozpocznie się mszą św. o godz. 9:00 w kościele Odkupiciela Świata, a zakończy około godz. 11:30 w naszym kościele.

Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w procesji małe dzieci, które będą sypać kwiaty, a także dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich uroczystych strojach.

Zachęcamy do udekorowania okien na trasie przejścia procesji.

Bardzo prosimy o pomoc Parafian w czasie procesji: kobiety do niesienia Obrazu MB Częstochowskiej i mężczyzn do niesienia baldachimu, a także o sztandary wspólnot.

Porządek mszy św. w Uroczystość Bożego Ciała będzie taki jak w każdą niedzielę oprócz mszy św. o godz. 10:30 i mszy akademickiej o 20:10.

Osoby, które ze względu na wiek i zdrowie nie mogą pójść na procesję Bożego Ciała, zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do kaplicy Sióstr Franciszkanek przy Al. Kasprowicza od godz. 9:00 do 15:00.

W kolejne dni Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa z procesją teoforyczną o godz. 18:00.

Z racji dyspensy danej przez naszego Metropolitę w piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W przyszłą niedzielę przypada zewnętrzna uroczystość odpustowa w naszej parafii. Kazanie na wszystkich mszach św. wygłosi Cherubin Żyłka.

W związku z zbliżającym się odpustem parafialnym zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w organizowaniu Jak co roku bardzo prosimy o wypiek ciast na niedzielę odpustową. Ciasta można przynosić już w sobotę oraz na bieżąco w niedzielę. Ciasta będzie można nabyć już po mszy św. o 7:00. Natomiast po mszy św. o 12:00 rozpoczniemy zabawy i konkursy na ogrodzie klasztornym. Będzie również grill, gofry, napoje i wiele innych atrakcji. Dochód z festynu będzie przeznaczony na renowację drzwi naszego kościoła. Zapraszamy.

Dziś przed kościołem zbiórka na kuchnię charytatywną, a za tydzień taca inwestycyjna przeznaczona na renowację drzwi kościoła oraz ołtarza Najśw. Serca Pana Jezusa.

Dziś również przeżywamy Święto Dziękczynienia. Możemy wesprzeć budowę Świątynię Opatrzności w Warszawie wpłatami na konto parafii z tytułem: Świątynia Opatrzności.

 

Drodzy Parafianie i Goście, dziękujemy Wam za wszelkie wyrazy życzliwości, pomoc i ofiarność.

Niech  Pan obdarzy Was pokojem.

 

W niedzielę 18.06.2023 odbędzie się Spotkanie z Małgorzatą Nawrocką,  autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, odwołujących się do wartości chrześcijańskich. Pisarka jest także dziennikarką oraz autorką programów telewizyjnych. W swojej twórczości literackiej oraz prelekcjach, prezentuje autentyczną wartość dobra, zawierającą przekaz wiary, tradycji i kultury. Prelekcja w niedzielę 18.06. po Mszy św. o 17:00 czyli o godz. 18:00 -18:55 (w kościele). W ciągu dnia będzie stoisko i kiermasz książek autorki przed kościołem.