Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 26.11.2023

Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Nowy rok duszpasterski Kościoła katolickiego w Polsce będziemy przeżywali pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

Następna niedziela jest już I Niedzielą Adwentu.

W naszej parafii wyrazem radosnego oczekiwania adwentowego jest sprawowana w dni powszednie msza św. wotywna o NMP, tzw. msza „Rorate” – od poniedziałku do piątku o godz. 6:00 rano, a w soboty o 9:00. Hasło tegorocznego oczekiwania roratniego brzmi: Franciszkowy plac budowy. Natomiast na wieczornych mszach św. będzie głoszona krótka homilia. Prosimy aby dzieci na roraty przynosiły lampiony (dorośli oczywiście też mogą!) oraz serduszka z wypisywanymi dobrymi uczynkami (dorośli oczywiście też mogą!). Po roratach będą rozdawane obrazki, a następnie wszystkich zapraszamy na śniadanie do domu parafialnego.

Od przyszłej niedzieli, zwyczajem lat poprzednich, będziemy rozprowadzać na furcie klasztornej świece Caritas, a także opłatki. Już dziś prosimy o ofiarowanie produktów spożywczych, które wykorzystane będą na śniadania po mszach roratnich (mleko już mamy!) lub wsparcie finansowe. Produkty te można składać na furcie klasztornej.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

We wtorek po mszy wieczornej możliwość adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 21:00, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

Wspólnota Pogodna Jesień ma swoje spotkanie w środę po mszy św. o godz. 9:00.

W środę (29.11.23) o 20:15 Duszpasterstwo Akademickie Antoni zaprasza studentów do schronu na szósty wykład cyklu ,,K jak Kochać”. Tym razem konferencja skierowana będzie tylko do mężczyzn, a wygłosi ją o. dr Emilian Gołąbek OFM.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek zapraszamy dzieci na msze św. o godz. 17:00 – wcześniej okazja do spowiedzi. W sobotę o 8:15 kolejne nabożeństwo wynagradzające ku czci NMP.

Domowe odwiedziny chorych odbędą się w następujących terminach: o. Jordan w tym tygodniu, a o. Fabian w przyszłym tygodniu, w piątek (8.12).

Za tydzień w niedzielę o godz. 8:00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Różańcowej, a przed kościołem zbiórka na kuchnię charytatywną.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego, a także tygodniki dla dzieci.

Już w najbliższą sobotę – 2 grudnia – zapraszamy mężczyzn do pomocy przy budowie szopki betlejemskiej. Zaczniemy około godz. 10:00. Prosimy o mobilizację, bo w roku ubiegłym było bardzo kiepsko. Podziwiamy, cieszymy się naszą szopką – ale sama się nie wybuduje, koniecznie potrzeba pomocników. Zapraszamy.

 

Naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę, pomoc i ofiarność. Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.