I Niedziela Adwentu – 03.12.2023

Dziś I Niedziela Adwentu. Zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 18:00.

Od jutra zapraszamy na Msze Roratnie, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 6:00 rano (po nich śniadanie w domu parafialnym), a w soboty o 9:00. Prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami; po roratach dzieci będą otrzymywały pamiątkowe obrazki. Hasło tegorocznego oczekiwania roratniego brzmi: Franciszkowy plac budowy.

Prosimy o pomoc w postaci różności spożywczych na śniadania roratnie (oprócz mleka!) albo wsparcie finansowe.

W czasie adwentu na mszach św. roratnich głosimy kazania skierowane zasadniczo do dzieci, a o godz. 18:30 będziemy głosić krótkie rozważania skierowane do dorosłych.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

Spotkanie dla Wspólnoty Różańcowej odbędzie się w przyszły poniedziałek – 11. grudnia o godz. 17:30 i będzie to spotkanie opłatkowe.

Zapraszamy na kolejny Krąg Biblijny w środę o godz. 19:15 w sali w klasztorze. Temat: Nie każdy, który Mi mówi: „Panie, Panie!”… (Mt 7, 21-27).

W środę (06.12.23) o 20:15 Duszpasterstwo Akademickie Antoni zaprasza studentów do schronu na siódmy wykład cyklu ,,K jak Kochać”. Konferencję wygłosi o. dr Emilian Gołąbek OFM.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu zapraszamy na adorację w intencji powołań o godz. 17:30.

W piątek i sobotę, po mszy św. wieczornej zapraszamy na konferencje: w piątek : „Greccio – Karłowice, czyli rzecz o szopce betlejemskiej” – wygłosi o. Jozafat, a w sobotę o. Fabian: „Rodzina św. Moniki – jak czekać, mieć nadzieję i modlić się za bliskich, którzy odeszli od wiary”. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu odbędą się domowe odwiedziny chorych, do których normalnie odwiedza o. Fabian, proboszcz.

Od dziś, zwyczajem lat poprzednich, rozprowadzamy na furcie klasztornej świece Caritas, a także opłatki.

Kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się w niedzielę 10. grudnia po mszy św. o godz. 12:00.

Za tydzień w niedzielę o godz. 14:30 msza św. dla Muminków i rodzin osób niepełnosprawnych.

Fundacja im. Brata Alberta, serdecznie zaprasza na Świąteczny Kiermasz prac wykonanych przez Osoby z niepełnosprawnościami, pracujące w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Muminki”. Kiermasz odbędzie się w przyszłą niedzielę 10. grudnia, w godzinach od 9.00 do 15.00 przed naszym Kościołem. Dochód będzie przeznaczony na terapię społeczną podopiecznych Fundacji.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego, a także tygodniki dla dzieci.

Dziś przed kościołem zbiórka na kuchnię charytatywną, a za tydzień taca inwestycyjna.

Bardzo serdecznie dziękujemy panom, którzy wczoraj bardzo licznie przyszli pomóc budować szopkę. Kawał dobrej roboty! Bóg zapłać.

 

Naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę, pomoc i ofiarność. Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.

 

Intencja modlitewna na grudzień 2023

Módlmy się, aby osoby niepełnosprawne znalazły się w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje oferowały programy, które zwiększą ich aktywność.