33 Niedziela Zwykła – 19.11.2023

Dziś 33 Niedziela Zwykła. Dziś również Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek w orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Ubogich napisał: „Ubodzy są ludźmi, mają twarze, historie, serca i dusze. Są braćmi i siostrami ze swoimi zaletami i wadami, jak wszyscy inni, i ważne, aby wejść w osobistą relację z każdym z nich”.

Jeszcze dziś – o godz. 18:30 – zapraszamy na Nieszpory.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę o godz. 18:00.

We wtorek po mszy wieczornej możliwość adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 21:00, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

Zapraszamy na kolejny Krąg Biblijny w środę o godz. 19:15 w sali w klasztorze. Temat: List do Kościoła w Laodycei (Ap 3, 14-22).

Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w czwartek o godz. 19:15 w domu parafialnym.

Grupa parafialna św. Szarbela serdecznie zaprasza w czwartek na mszę św. godz. 18:30, a następnie – poprzez wspólne trwanie przed Najświętszym Sakramentem – na modlitwę uwielbienia.

Za tydzień będziemy obchodzili już Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, czyli kończymy rok liturgiczny.

Za dwa tygodnie zaczyna się już Adwent, a to znaczy, że gromadzimy się na mszach św. roratnich o godz. 6:00. Już dziś serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, bo to wspaniała forma przygotowania do Bożego Narodzenia. W tym roku na Roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech. W czasie kazań przedstawiana będzie postać budowniczego stajenki i najważniejsze epizody z jego życia.

W ubiegłą niedzielę udało się zebrać – do puszek i na konto – prawie 7 tys. złotych dla Kościoła Prześladowanego na Bliskim Wschodzie. Bóg zapłać.

Przypominamy, że w każdą sobotę oprócz pierwszej soboty miesiąca – o godz. 8:30 w naszym kościele są śpiewane Godzinki. Serdecznie zapraszamy.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego, a także tygodniki dla dzieci.

 

Naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę, pomoc i ofiarność. Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.