Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 20.11.2022

Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Następna niedziela jest już I Niedzielą Adwentu.

W naszej parafii wyrazem radosnego oczekiwania adwentowego jest sprawowana w dni powszednie msza św. wotywna o NMP, tzw. msza „Rorate” – od poniedziałku do piątku o godz. 6:00 rano, a w soboty o 9:00. Hasło tegorocznego oczekiwania roratniego brzmi: Z narodzeniem Jezusa było tak… Natomiast na wieczornych mszach św. będzie głoszona krótka homilia.

Od przyszłej niedzieli, zwyczajem lat poprzednich, będziemy rozprowadzać na furcie klasztornej świece Caritas, a także opłatki. Już dziś prosimy o ofiarowanie produktów spożywczych, które wykorzystane będą na śniadania po mszach roratnich. Produkty te można składać na furcie klasztornej.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i środę w godzinach od 16:00 do 18:00.

Wspólnota Świętego Szarbela zaprasza na modlitwę o uzdrowienie wewnętrzne, która odbędzie się w czwartek. O 18:30 Msza św., a następnie wspólne trwanie na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza rodziców i wychowawców na wykład p. Małgorzaty Więczkowskiej pt. Cyfrowe dzieciństwo – wyzwanie dla rodziców. Wykład odbędzie się dziś o godz. 16:00 w domu parafialnym.

W przedsionkach kościoła znajdują się tygodniki religijne Niedziela i Gość Niedzielny, a także tygodniki dla dzieci. Ofiarę za gazety prosimy wrzucać do skarbonek, na których one są wyłożone.

Z żalem zawiadamiamy, że dnia 17.11.2022 niespodziewanie odszedł do Pana nasz współbrata br. Waldemara Czarnockiego, który kilka lat służył również w naszym klasztorze. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 23 listopada o godz. 11:00 w kościele pw. św. Paschalisa w Raciborzu-Płonia.

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność. Niech  Pan obdarzy Was POKOJEM.

 

STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II…   20221118_3stanowisko