33 Niedziela Zwykła – 13.11.2022

Dziś 33 Niedziela Zwykła. Dziś również obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy modlić się w int. Ukrainy. Zebrane do puszek ofiary w całości będą przeznaczone dla potrzebujących w Ukrainie. O godz. 18:30 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i środę w godzinach od 16:00 do 18:00.

Jeszcze przez dwa dni, do 15 listopada, pół godziny przed mszą św. wieczorną modlimy się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, a następnie sprawujemy mszę św. w ich intencji.

Zapraszamy na kolejny Krąg Biblijny, który odbędzie się w środę o godz. 19:15 w sali w klasztorze. Temat: On zaś mówił o świątyni swego ciała (J 2,13-22)

Pierwsze spotkanie dla kandydatek na Marianki w środę 16.11.22 o godz. 19:15 (zbiórka przed wejściem do klasztoru). Mariankami mogą zostać dziewczęta, które przystąpiły już do I Komunii Świętej i starsze. Informacji udziela s. Alicja Grzywocz.

Wspólnota „Duży Dom” zaprasza na Mszę św. dziękczynną za 30 lat obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kaplicy „Dużego Domu” i na wspólne świętowanie tej rocznicy. Jubileuszowa Msza św. będzie odprawiona w sobotę 19 listopada o godz. 15.30 w kaplicy przy ul. Jutrosińskiej 13 – III piętro.

Za tydzień będziemy obchodzili Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, czyli kończymy rok liturgiczny. A za dwa tygodnie zaczyna się już Adwent.

Kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii św. w 2023 roku, odbędzie się w niedzielę listopada po mszy św. o godz. 12:00.

„Cyfrowe dzieciństwo – wyzwanie dla rodziców” – to tytuł wykładu dla rodziców i wychowawców, który poprowadzi pedagog Małgorzata Więczkowska. Zapraszamy do domu katechetycznego w przyszłą niedzielę o godz. 16:00. Organizatorem spotkania jest Wspólnota Domowego Kościoła.

Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” zaprasza wszystkich małżonków, a szczególnie tych, którzy przeżywają różnego rodzaju kryzysy (rozstania, samotności, trudnych relacji) do Parafii Katedralnej św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu 20 listopada bieżącego roku. Podczas każdej Mszy świętej będzie można wysłuchać okolicznościowej homilii, a także świadectwa ludzi z tej Wspólnoty.

W przedsionkach kościoła znajdują się tygodniki religijne Niedziela i Gość Niedzielny, a także tygodniki dla dzieci. Ofiarę za gazety prosimy wrzucać do skarbonek, na których one są wyłożone.

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność. Niech  Pan obdarzy Was POKOJEM.