I Niedziela Adwentu – 27.11.2022

Dziś I Niedziela Adwentu. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 18:30.

Od jutra zapraszamy na Msze Roratnie, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o 6:00 rano (po nich śniadanie w domu parafialnym), a w soboty o godz. 9:00. Prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami; po roratach dzieci będą otrzymywały pamiątkowe obrazki.

Hasło tegorocznych rorat to: „Z narodzeniem Jezusa było tak”.

W związku z rozpoczynającymi się roratami prosimy o ofiarowanie produktów spożywczych, które wykorzystane będą na śniadania dla dzieci po mszach roratnich. Produkty te można składać na furcie klasztornej lub przynieść do salek katechetycznych na śniadania.

W czasie adwentu na Mszach św. Roratnich głosimy kazania skierowane zasadniczo do dzieci, a o godz. 18:30 będziemy głosić krótkie rozważania skierowane do dorosłych.

W środę msza św. o godz. 9:00 z udziałem wspólnoty Pogodna Jesień, następnie spotkanie w salkach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację w intencji powołań o godz. 17:30. W sobotę o 8:15 kolejne nabożeństwo wynagradzające ku czci NMP. W piątek nie będzie mszy św. o 17:00!

W tym tygodniu odbędą się domowe odwiedziny chorych. Prosimy o zgłoszenie chorych na furcie – osobiście lub telefonicznie.

Od dziś, zwyczajem lat poprzednich, rozprowadzamy na furcie klasztornej świece Caritas, a także opłatki.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i środę w godzinach od 16:00 do 18:00.

W dniach od 5 do 8 grudnia na mszach św. o godz. 9:00 i 18:30 będą głoszone nauki na tematy związane z hasłem roku duszpasterskiego: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Będziemy rozważać trzy przymioty Kościoła: świętość, powszechność i apostolskość. W czwartek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, będziemy rozważać tajemnicę obecności Maryi w Kościele.

W przedsionkach kościoła znajdują się tygodniki religijne Niedziela i Gość Niedzielny, a także tygodniki dla dzieci. Ofiarę za gazety prosimy wrzucać do skarbonek, na których one są wyłożone.

Kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się w niedzielę grudnia po mszy św. o godz. 12:00.

Za tydzień w niedzielę o godz. 8:00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Różańcowej, a przed kościołem zbiórka na kuchnię charytatywną.

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność. Niech  Pan obdarzy Was POKOJEM.