Drodzy Siostry i Bracia, Parafianie i Goście
1. Zasada – maksymalnie 50 osób na Mszach św. i nabożeństwach – obowiązuje do odwołania.
2. Codziennie sprawujemy Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 18.30. Zachęcamy do godnego przyjmowania Komunii św. na rękę, jak również do przekazywania znaku pokoju przez skłon (nie podajemy ręki!).
3. Dodatkowo codziennie modlimy się w kościele o godz. 15.00 odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a także trwamy na adoracji Najświętszego Sakramentu od 19.00 do godz. 21.00. Ostatnie pół godziny, to różaniec, jedna część. W tym czasie jest okazja do spowiedzi św.. Zachęcamy was bardzo do tego, by w domach włączyć się w tę modlitwę. Już mamy sporo sygnałów, że tak właśnie się dzieje. Bóg zapłać.
4. W piątki zostanie odprawiona Droga Krzyżowa: o godz. 6.00, o godz. 9.30 i 20.30. Prosimy by w czasie nabożeństwa pozostać w ławkach, nie będziemy wędrować od stacji do stacji.
5. Jeżeli nie będzie innych rozporządzeń, to w niedzielę będą odprawiane wszystkie msze św. z zachowanie przepisu do 50 wiernych w kościele.
Pamiętamy o udzielonej dyspensie. „Osobom w podeszłym wieku; osobom z objawami infekcji (np. kaszlu, kataru, podwyższonej temperatury, itp.); dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę; osobom, które czują obawę przed zarażeniem” została udzielona dyspensa od obowiązku uczestniczenia we mszy św. niedzielnej i świątecznej do dnia 29 marca br., a to znaczy, że nie będąc na mszy św. nie popełniamy grzechu. Gorąco zachęcamy do łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez radiowe, telewizyjne czy internetowe transmisje mszy św.
Zdaję sobie sprawę, że dla bardzo wielu z Was, to bardzo trudna sytuacja, to ogromny krzyż. Może są i takie osoby, które pierwszy raz w życiu opuściły niedzielną mszę św.. Dla nas to również trudny czas. Jakoś przywykliśmy, że w kościele są dziesiątki, czy setki wiernych. Teraz jest inaczej. Wierzę, że pamiętamy o sobie w modlitwie, i trochę, tak po ludzku, tęsknimy za sobą. Otrzymałem jednak i takie sms-y, że „to chyba najbardziej pobożny Wielki Post w życiu”. Od nas zależy, co z tym czasem zrobimy. Może to czas otwarcia drzwi naszych domów, naszych serc dla Chrystusa, który przychodzi. Może dotąd otwieraliśmy tylko drzwi kościoła, ale nie Chrystusowi… św. Antoni, nasz Patronie – módl się za nami
Panie, wzbudź w sercach naszych tęsknotę za Tobą i otwórz nas na potrzeby braci.
Niech Bóg nam błogosławi i niech nas strzeże, niech nas prowadzi swoimi ścieżkami.