4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LÆTARE – 22.03.2020

Ogłoszenia Duszpasterskie – 22.03.2020

Drodzy Parafianie i Goście.

1. Od piątku mamy w Polsce STAN EPIDEMII – to znaczy, że wcześniejsze ograniczenia zostały jeszcze zaostrzone. Wszystkie służby apelują by pozostawać w domach. Łącznie z władzami kościelnymi. Nadchodzące dni mogą być kluczowe w niekontrolowanym rozwoju epidemii lub też jej opanowaniu. Zachęcamy, by bez absolutnej konieczności nie opuszczać domów. Jeśli już musimy, to z zachowaniem wszelkich wymogów ostrożności. Szczególnie dotyczy to osób starszych.

2. Nadal obowiązuje nas limit osób na mszach św. i nabożeństwach – do 50 osób!

3. My również apelujemy i zachęcamy, by korzystać z dyspensy i pozostawać w domach.

4. Gorąco zachęcamy do łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez radiowe, telewizyjne czy internetowe transmisje mszy św. Z naszego kościoła i kaplicy seminaryjnej prowadzimy transmisje Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a także modlitwy różańcowej od godz. 20.30 z kościoła. Jak się wszystko uda, to w niedzielę będzie transmisja ze mszy św. z naszego kościoła o godz. 12.00. Transmisje są prowadzone przez Facebook „Parafia św. Antoniego Wrocław-Karłowice” lub Facebook „Franciszkanie Prowincji św. Jadwigi”.

5. Bardzo prosimy by na mszach św. Komunię św. przyjmować na rękę, a znak pokoju przekazywać sobie przez skłon (bez podawania ręki!)

6. Porządek nabożeństw. Msze św. w tygodniu będą odprawiane wg planu – 6.30, 9.00 i 18.30 – z zachowaniem przepisu – maksymalnie 50 wiernych. Będzie również nabożeństwo ku czci św. Antoniego we wtorek i Matki Bożej w sobotę o godz. 18.00. W piątki będzie odprawiana Droga Krzyżowa o godz. 6.00, 9.30, 18.00 i 20.30. Odwołujemy nabożeństwo Gorzkich Żali, ale zachęcamy do czytania i rozważania Męki Pańskiej w domach.

7. Wszystkie sprawy związane z Kancelarią Parafialną i inne sprawy nie mogące czekać, można załatwiać telefonicznie lub mailowo – numery i adresy podane są na naszej stronie internetowej. 

 9. Taca w dniu dzisiejszym, podobnie jak tydzień temu, nie była zbierana. Jeśli ktoś chce złożyć jakąś ofiarę, to można ją wrzucać do skarbonki przy wyjścia z kościoła. Bardzo dziękujemy osobom, które dokonały wpłat na nasze konto, znajduje się ono na stronie parafialnej pod zakładką „kontakt”. Serdecznie dziękujemy.

10. Okazja do spowiedzi – przed każdą mszą św., w czasie Koronki i od 19.30 do 21.00.

11. Bardzo prosimy Was o zrozumienie powagi sytuacji i dostosowanie się do wskazań władz cywilnych i duchownych, szczególnie jednak prosimy o modlitwę w intencji ustania epidemii, o zdrowie, dla chorych i siłę dla personelu medycznego.

Dziękujemy Wam za życzliwość, telefony pełne troski i zapewnienie o pamięci w modlitwie.

Niech Pan Was błogosławi i niech Was strzeże.