II Niedziela Adwentu – 05.12.2021

Dziś również XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

 

O godz. 00 zapraszamy na Godzinę Świętą.

 

Przypominamy i prosimy, aby w kościele mieć zasłonięte usta i nos.

 

Zapraszamy na msze św. roratnie, które odprawiamy o godz. 6:00 rano, a w soboty o 9:00. Temat tegorocznych rorat brzmi: Droga do Betlejem. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej formie adwentowego czuwania.

 

Kancelaria parafialnaw tym tygodniu będzie czynna tylko w piątek od 16:00 do 18:00.

 

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która przypada w środę, wspólnota św. Szarbela zaprasza na Msze św. o godz. 12:00 – w Godzinie Łaski.

 

Zapraszamy na Krąg Biblijny, który odbędzie się w środę o godz. 19:15 w sali w klasztorze. Będziemy rozważać tekst mówiący o scenie Zwiastowaniu Maryi (Łk 1, 26-38).

 

Przypominamy, że chorych odwiedzamy tylko na prośbę chorego lub rodziny, czyli należy każdorazowo telefonicznie zgłaszać prośbę o wizytę.

 

Zbiórka do puszek na kuchnię charytatywną odbędzie się w przyszłą niedzielę i będzie przeznaczona na paczki wigilijne dla potrzebujących.

 

Za tydzień po mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.. Zostaną również poświęcone i rozdamy Medaliki Niepokalanego Poczęcia , których pochodzenie i znaczenie sobie wyjaśnimy.

 

W przyszłą niedzielę, o godz. 14:30 odprawiona zostanie msza św. dla wspólnoty Muminki oraz rodzin osób niepełnosprawnych.

 

Na furcie możemy nabyć prasę katolicką, a także wigilijne świece Caritas (małe i duże) i opłatki.

 

Za tydzień, o godz. 12:00, wznowimy transmisje mszy św. niedzielnej z naszego kościoła. Transmisja adresowana jest głównie do osób starszych, schorowanych i przebywających na kwarantannach. Linki do transmisji znajdziemy na naszej stronie internetowej.

 

Bardzo serdecznie zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy w budowie naszej szopki betlejemskiej. Zaczniemy w poniedziałek 13. grudnia o godz. 10.00. Bardzo prosimy o mobilizację, bo to spory wysiłek.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Niech Bóg obdarzy Was pokojem.

 

Intencja modlitewna – grudzień 2021
Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego — aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.