I Niedziela Adwentu – 28.11.2021

Dziś I Niedziela Adwentu.

O godz. 18:30 zapraszamy na Nieszpory.

Rozpoczynamy Adwent. Ze względu na sporą liczbę zachorowań – również wśród dzieci – będą mszy św. roratnie o 6:00 rano, w sobotę o 9:00, ale nie będzie później śniadań. Zachęcamy do robienia codziennych dobrych uczynków, które zapisujemy na serduszkach, a te wrzucamy do przygotowanego koszyka przy balaskach. Po mszach będzie losowanie drobnych nagród i oczywiście figurki Matki Bożej. Będą też rozdawane obrazki dla dzieci po każdej mszy roratniej. Temat tegorocznych rorat brzmi: Droga do Betlejem. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami, bo roraty to piękne i dobre przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

Pierwszą niedzielą Adwentu, rozpoczyna się również nowy rok duszpasterski, który w Kościele w Polsce przebiegać będzie pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę i piątek od 16:00 do 18:00.

Apelowaliśmy o modlitwę w intencji pokojowego rozwiązanie kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej. Dziś zapowiedziana zbiórka Caritas na pomoc dla migrantów i wszystkich, którzy ucierpieli ze względu na kryzys na granicy wschodniej. Od kilku tygodni funkcjonują tam tzw. Namioty Nadziei Caritas pomagające wszystkim znajdującym się w potrzebie.

Zapraszamy na Krąg Biblijny, który odbędzie się w środę o godz. 19:15 w sali w klasztorze. Będziemy rozważać Psalm 122.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację w intencji powołań od godz. 17:30, a w piątek na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18:00. W sobotę o 8:15 kolejne nabożeństwo wynagradzające ku czci NMP. W piątek nie będzie mszy św. o godz. 17:00.

Przypominamy, że chorych odwiedzamy tylko na prośbę chorego lub rodziny, czyli należy każdorazowo telefonicznie zgłaszać prośbę o wizytę.

Spotkanie modlitewne dla wspólnoty Żywego Różańca za tydzień o godz. 8:00.

Msza św. dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w przyszłą niedzielę o godz. 15:00.

Za tydzień Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie oraz zbiórka misyjna na dzieło Ad gentes. Aktualnie kościołowi za wschodnią granicą służy 198 kapłanów diecezjalnych, 387 kapłanów zakonnych, 320 sióstr i 40 braci zakonnych z Polski oraz wolontariusze świeccy.

Zbiórka do puszek na kuchnię charytatywną jest z tego powodu przesunięta na 12. grudnia, drugą niedzielę miesiąca.

Na furcie możemy nabyć prasę katolicką, a także wigilijne świece Caritas (małe i duże) i opłatki.

 

Przypominamy i prosimy, by w kościele mieć zasłonięte usta i nos.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Niech Bóg obdarzy Was pokojem.

 

Intencja modlitewna – grudzień 2021
Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego — aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.