III Niedziela Adwentu – Gaudete – 12.12.2021

 

O godz. 18:30 Nieszpory.

 

Przypominamy i prosimy, aby w kościele mieć zasłonięte usta i nos.

 

Zapraszamy na msze św. roratnie, które odprawiamy o godz. 6:00 rano, a w soboty o 9:00. Temat tegorocznych rorat brzmi: Droga do Betlejem. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej formie adwentowego czuwania.

 

Kancelaria parafialnaw tym tygodniu będzie czynna w środę i piątek od 16:00 do 18:00.

 

Zapraszamy na Krąg Biblijny, który odbędzie się w środę o godz. 19:15 w sali w klasztorze. Będziemy rozważać tekst mówiący o posłannictwie Jana Chrzciciela (Łk 3, 7-18).

 

W piątek, przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją po mszy św. o 9:00, a zakończymy nabożeństwem o godz. 18:00. Plan adoracji znajduje się w gablotach i na stronie internetowej.

 

Przypominamy, że chorych odwiedzamy tylko na prośbę chorego lub rodziny, czyli należy każdorazowo telefonicznie zgłaszać prośbę o wizytę.

 

Na furcie możemy nabyć prasę katolicką, a także wigilijne świece Caritas (małe i duże) i opłatki.

 

Fundacja im Brata Alberta, serdecznie zaprasza na Bożonarodzeniowy Kiermasz prac, wykonanych przez Osoby Niepełnosprawne, pracujące w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Muminki”. Kiermasz odbędzie się dnia 19 grudnia 2021 r w godzinach od 9.00 do 15.00 przed naszym kościołem. Dochód ze sprzedaży prac przeznaczony jest na rehabilitację naszych niepełnosprawnych Podopiecznych.

 

O godz. 12:00 transmitujemy mszę św. niedzielną z naszego kościoła. Transmisja adresowana jest głównie do osób starszych, chorych i przebywających na kwarantannach. Linki do transmisji znajdziemy na naszej stronie internetowej.

 

Dziś przed kościołem zapowiadana zbiórka do puszek na kuchnię charytatywną, a konkretnie na paczki wigilijne. Za tydzień taca inwestycyjna.

 

Bardzo serdecznie zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy w budowie naszej szopki betlejemskiej. Zaczynamy jutro, w poniedziałek, o godz. 10:00. Bardzo prosimy o mobilizację, bo to spory wysiłek.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Niech Bóg obdarzy Was pokojem.