Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 21.11.2021

Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Następna niedziela jest już I Niedzielą Adwentu.

Tak jak zapowiadaliśmy, gościmy dziś w naszej parafii Polikarpa, franciszkanina z Ukrainy, dokładnie Husiatynia. Będzie on głosił Słowo Boże na wszystkich mszach św., a po nich będzie można złożyć ofiarę do puszek na odbudowę kościoła w Husiatyniu.

Zapraszamy jeszcze dziś na nabożeństwo o godz. 18:30.

W tym tygodniu kancelaria parafialnabędzie czynna w środę i piątek od 16.00 do 18.00.

We wtorek o godz. 19:15 odbędzie się w sali w klasztorze spotkanie Rady Parafialnej.

Wspólnota Pogodna Jesień ma swoje spotkanie w środę po mszy św. o godz. 9:00.

Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela odbędzie się w czwartek 25.11.2021 r. o godz. 19:15 . Zaprasza wspólnota św. Szarbela.

Za tydzień rozpoczynamy już Adwent. Ze względu na sporą liczbę zachorowań – również wśród dzieci – będą msze św. roratnie o 6:00 rano, ale nie będzie później śniadań. Temat tegorocznych rorat brzmi: Droga do Betlejem. Na Roraty bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, bo to bardzo piękne i dobre przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

Apelowaliśmy już ostatnio o modlitwę w intencji pokojowego rozwiązanie kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej. W dalszym ciągu ta modlitwa jest potrzebna. Za tydzień w niedzielę możemy jeszcze wspomóc materialnie działania pomocowe na granicy, gdyż odbędzie się zbiórka Caritas na pomoc dla migrantów. Już w tej chwili funkcjonuje tam kilka tzw. Namiotów Nadziei Caritas.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz tygodniki dla dzieci. Są też kalendarze.

Już od dziś na furcie możemy nabyć wigilijne świece Caritas (małe i duże), a także opłatki.

 

Przypominamy i prosimy, by w kościele mieć zasłonięte usta i nos.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Niech Bóg obdarzy Was pokojem.