II Niedziela Adwentu. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie – 04.12.2022

Dziś II Niedziela Adwentu. Zapraszamy na Godzinę Świętą połączoną z Nieszporami o godz. 18:00.

Dziś również obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa. Jako, że przed kościołem jest zbiórka na kuchnię charytatywną, dlatego pomoc finansową na Kościół na Wschodzie możemy do końca tygodnia wpłacać na konto parafialne lub na furcie klasztornej.

Zapraszamy na Msze Roratnie, które odprawiane są od poniedziałku do piątku o 6:00 rano (po nich śniadanie w domu parafialnym), a w soboty o 9:00. Roraty przeżywamy pod hasłem: „Z narodzeniem Jezusa było tak”.

W związku z roratami prosimy o ofiarowanie produktów spożywczych, które wykorzystane będą na śniadania. Produkty te można składać na furcie klasztornej lub przynieść do salek katechetycznych na śniadania. Bardzo serdecznie dziękujemy za już udzieloną pomoc, zarówno w produktach spożywczych jak i finansową.

Zapraszamy na spotkanie formacyjne dla Wspólnoty Żywego Różańca, które odbędzie się jutro o godz. 17:00 w domu parafialnym.

W dniach od 5 do 8 grudnia na mszach św. o godz. 9:00 i 18:30 będą głoszone nauki na tematy związane z hasłem roku duszpasterskiego: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Będziemy rozważać trzy przymioty Kościoła: świętość, powszechność i apostolskość. W czwartek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, będziemy rozważać tajemnicę obecności Maryi w Kościele.

W najbliższą sobotę o godz. 11:00 w naszym kościele śluby wieczyste złożą bracia Pio, Dolindo, Vianney i Savio. Zapraszamy na tę uroczystość i prosimy o modlitwę w intencji tych braci.

Ogłoszenie DA Antoni. Rekolekcje adwentowe dla młodzieży akademickiej, rozpoczną się w przyszłą niedzielę mszą św. o godz. 20.10. Następnie msze św. z homilią w poniedziałek i wtorek o godz.20.00. Rekolekcje poprowadzi o. Michał Serwiński – duszpasterz akademicki DA Wawrzyny.

Msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 14:30.

Fundacja im Brata Alberta, serdecznie zaprasza na Bożonarodzeniowy Kiermasz prac, wykonanych przez Osoby Niepełnosprawne, pracujące w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Muminki”. Kiermasz odbędzie się przed naszym kościołem dnia 12.2022 r w godzinach od 9:00 do 15:00. Dochód ze sprzedaży prac przeznaczony jest na rehabilitację Podopiecznych.

Zwyczajem lat poprzednich, na furcie klasztornej możemy nabyć świece Caritas, a także opłatki.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek i środę w godzinach od 16:00 do 18:00.

W przedsionkach kościoła znajdują się tygodniki religijne Niedziela i Gość Niedzielny, a także tygodniki dla dzieci. Ofiarę za gazety prosimy wrzucać do skarbonek, na których one są wyłożone.

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc i ofiarność. Niech  Pan obdarzy Was POKOJEM.

 

Intencja modlitewna na grudzień 2022

Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.

 

List Rzymskokatolickiego Episkopatu Ukrainy  – 20221202_1a