II Niedziela Adwentu – 10.12.2023

Dziś II Niedziela Adwentu. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 18:30.

Warsztaty Terapii Zajęciowej „Muminki” zapraszają dziś od 9:00 do 15:00 na kiermasz. Dochód będzie przeznaczony na terapię społeczną podopiecznych.

W drugą niedzielę adwentu, Kościół w Polsce obchodzi „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. W tym roku towarzyszy nam hasło „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Jeżeli ktoś chce złożyć ofiarę na ten cel, to bardzo prosimy o przelew na konto parafialne z tytułem: Kościół na Wschodzie.

Zapraszamy na Msze Roratnie, które są odprawiane od poniedziałku do piątku o 6:00 rano (po nich śniadanie w domu parafialnym), a w soboty o 9:00. Prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.

Prosimy o pomoc w postaci różności spożywczych na śniadania roratnie (oprócz mleka!) albo wsparcie finansowe.

Przypominamy, że czasie adwentu na mszach św. roratnich głosimy kazania skierowane zasadniczo do dzieci, a o godz. 18:30 głosimy krótkie rozważania skierowane do dorosłych.

Wspólnota Różańcowa ma swoje spotkanie jutro, w poniedziałek, o g. 17:30 i będzie to spotkanie opłatkowe.

W środę – 13.12 – serdecznie zapraszamy osoby, które już brały udział w spotkaniach presynodalnych, na krótkie spotkanie, na którym zostaną rozdane materiały do przemodlenia i przemyślenia. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym, o godz. 19:15.

Również w środę o 20:15 Duszpasterstwo Akademickie Antoni zaprasza studentów do schronu na ósmy wykład cyklu ,,K jak Kochać”.

Grupa parafialna św. Szarbela serdecznie zaprasza w czwartek na mszę św. o godz. 18:30, a następnie – poprzez wspólne trwanie przed Najświętszym Sakramentem – na modlitwę uwielbienia.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

17 grudnia przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Jako, że jest to niedziela, dlatego odbędzie się ona w kaplicy sióstr franciszkanek przy Kasprowicza.  Rozpoczniemy ją po mszy o 8:00 a zakończymy o 17:00. Serdecznie zapraszamy.

Na furcie klasztornej możemy nabyć świece Caritas, a także opłatki.

Już dziś sygnalizujemy, że odwiedziny duszpasterskie – odbędą się już w normalnym trybie, czyli pójdziemy od mieszkania do mieszkania, od domu do domu, a rozpoczniemy kolędę od 28.12.2023 roku. Ramowy program będzie dostępny za tydzień.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego, a także tygodniki dla dzieci.

 

Naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę, pomoc i ofiarność. Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.