-
Dziś 19 Niedziela Zwykła.
- O 18.30 Nieszpory niedzielne.
- Dziś taca inwestycyjna.
- W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
– w środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika,
– w czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – porządek Mszy św. niedzielny.
– w sobotę – wspomnienie św. Jacka, kapłana.
- W poniedziałek Msza św. dla Parafialnego Kręgu Biblijnego o godz. 19.00 w kaplicy nad zakrystią.
- Nabożeństwo ku czci św. Antoniego we wtorek o godz. 18.00, a od godz. 20.00 godzinna adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi.
- Kancelaria w okresie wakacyjnym jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od 15.00 do 18.00.
- Zachęcamy do sierpniowej abstynencji, jako cennego i pięknego daru miłości.
- W czwartek 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, jak co roku, przed kościołem Wspólnota Krwi Chrystusa będzie sprzedawać wianki z kwiatów i ziół do poświecenia. Zapraszamy do zakupu.
Uwaga
- Nabożeństwo Fatimskie w miesiącu sierpniu odbędzie się w poniedziałek 19.08 po mszy św. wieczornej. Zapraszamy serdecznie.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnego i udanego wypoczynku.
Niech Pan obdarzy Was POKOJEM.
Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, łac. Assumptio Beatae Mariae Virginis in coelum – przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim. Według teologii katolickiej Maryja mocą Bożą została wzięta do nieba.
Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny jest również przedmiotem dogmatu Kościoła katolickiego, ogłoszonego w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus (Najszczodrobliwszy Bóg) w 1950 roku przez papieża Piusa XII. Dogmat ten stwierdza, że po zakończeniu swojego ziemskiego życia Najświętsza Maryja Panna została z ciałem i duszą wzięta do wiecznej chwały. Kościoły wschodnie od V wieku obchodziły koimesis (gr. zaśnięcie) Najświętszej Maryi Panny.
W polskiej (i nie tylko) tradycji dzisiejsze święto zwane jest również świętem Matki Bożej Zielnej. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, poświęca się kwiaty, zioła i kłosy zbóż. Lud wierzy, że zioła poświęcone w tym dniu za pośrednictwem Maryi otrzymują moc leczniczą i chronią od chorób i zarazy. Rolnicy tego dnia dziękują Bogu za plony ziemi i ziarno, które zebrali z pól.