6 Niedziela Wielkanocy – 05.05.2024

Dziś 6 Niedziela Wielkanocy. O godz. 18:00 zapraszamy na Godzinę Świętą połączoną z nabożeństwem majowym.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do brania udziału w codziennych nabożeństwach majowych ku czci NMP. Nabożeństwa są odprawiane od poniedziałku do piątku po mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele pół godziny przed mszą wieczorną, czyli odpowiednio w sobotę o 18:00, a w niedziele o godz. 18:30. Natomiast nabożeństwa w kaplicy sióstr będą odprawiane od poniedziałku – 6 maja o godz. 18:30 codziennie oprócz niedziel.

Z racji przypadających w tym tygodniu tzw. Dni Krzyżowych, czyli dni modlitwy o urodzaje i za kraje głodujące, w poniedziałek, wtorek i środę, po mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się procesja błagalna do krzyża przed głównym wejściem do klasztoru.

Spotkanie formacyjne Wspólnoty Różańcowej odbędzie się jutro, w poniedziałek o godz. 17:30 w domu katechetycznym.

Zapraszamy wszystkie Marianki, jak również dziewczynki zainteresowane dołączeniem do wspólnoty, na spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 7. maja, od godz. 19:30 (po nabożeństwie) do 20:30 – w domu parafialnym – sala nr 1.

Zapraszamy na Krąg Biblijny, który odbędzie się w środę, o godz. 19:30 (po nabożeństwie) w sali w klasztorze. Temat: „Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? (Dz 1, 1-11).

Grupa parafialna św. Szarbela serdecznie zaprasza w czwartek na mszę św. godz. 18:30, a następnie – poprzez wspólne trwanie przed Najświętszym Sakramentem – na modlitwę uwielbienia.

W tym tygodniu odbędą się domowe odwiedziny chorych.

Nowy cykl nauk Kursu Przedmałżeńskiego rozpoczniemy jutro – w poniedziałek 06.05.br. – o godz. 19:15 w domu parafialnym. Zapisy i dodatkowe informacje na pierwszym spotkaniu. Kolejny kurs odbędzie się dopiero we wrześniu.

Za tydzień w niedzielę przypada już Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Zapraszamy na mszę św. dla Muminków i rodzin osób niepełnosprawnych w niedzielę za tydzień o godz. 14:30.

Przypominamy, że tegoroczna uroczystość Pierwszej Komunii św. odbędzie się w niedzielę 19.05.br. na mszach św. o godz. 10:15 i 12:00.

Rocznica Pierwszej Komunii św. odbędzie się w niedzielę 26.05. br. na mszy św. o godz. 12.00.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne: Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz tygodniki dla dzieci.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Kuchnię Charytatywną.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy i ofiary. Pan obdarzy Was pokojem.

 

Intencja modlitewna na maj 2024
Módlmy się, aby siostry i bracia zakonni oraz seminarzyści wzrastali w swoim powołaniu, dobrze korzystając z formacji ludzkiej, religijnej, duchowej i wspólnotowej, dzięki czemu staną się wiarygodnymi świadkami Ewangelii.