5 Niedziela Zwykła – 08.02.2015

Drodzy Parafianie
eww2c…Pan w dzisiejszej Ewangelii ukazuje nam logikę Ojca. Czytamy, że Jezus uzdrowił wielu. Wielu to nie znaczy wszystkich, ale było się z czego cieszyć. Zbawiciel nie zatrzymuje się jednak tam, gdzie mógłby oglądać owoce głoszenia. Odnaleziony przez apostołów mówi: „Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo na to wyszedłem”. Można zauważyć, że dzięki temu jeszcze więcej osób będzie mogło usłyszeć Ewangelię, jeszcze więcej zostanie uzdrowionych. Ważniejsze jednak są słowa: „na to wyszedłem”. Skąd? Od Ojca. Dla ucznia Chrystusa liczy się powierzone przez Boga zadanie i pełne zaangażowanie w jego wypełnienie. „Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii” – mówi święty Paweł. Nie mówi: „biada mi, gdyby ludzie mnie nie słuchali”. Nie mówi też tego, co wielu z nas tak często lubi powtarzać: „biada mi, bo nikt mnie nie lubi i nikomu nie jestem potrzebny”. Wojciech Delik OP
…Tak naprawdę, to bardzo trudno jest zaprzyjaźnić się z Chrystusem człowiekowi, który tylko pragnie ludzkich sukcesów. Tu idzie o coś innego…
 

                5 Niedziela Zwykła – 08.02.2015
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci; po mszy kolejne spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
14.30 – Msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych.
18.30 – Nieszpory.
20.10 – Msza św. akademicka.
                Poniedziałek – 09.02.2015
18.30 – Msza św.
19.00 – Spotkanie wspólnoty Betania.
19.15 – Kurs przedmałżeński (dom parafialny).
                Wtorek – 10.02.2015
Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
17.00 – Spotkanie scholki dziecięcej.
18.00 – Nabożeństwo ku czci św. Antoniego.
18.30 – Msza św., a po niej adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi do godz. 21.00.
19.15 – Krąg Biblijny dla młodzieży (fraternia).
                Środa – 11.02.2015    Światowy Dzień Chorego
Wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes.
   9.00 – Msza św. w int. chorych z udzieleniem Sakramentu Chorych.
18.30 – Msza św.
19.15 – Spotkanie Wspólnoty Betesda.
                Czwartek – 12.02.2015
18.30 – Msza św., a po niej modlitwa uwielbienia.
19.15 – Kurs przedmałżeński (dom parafialny).
                Piątek – 13.02.2015      
6.00 – Droga Krzyżowa.
19.15 – Msza św. dla młodzieży (kaplica).
                Sobota – 14.02.2015
Święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
8.30 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
9.00 – Msza św.
9.45 – Fraternia dziecięca (dom parafialny).
10.00 – Spotkanie ministrantów (fraternia).
18.00 – Nabożeństwo ku czci NMP.
                6 Niedziela Zwykła – 15.02.2015
10.30 – Msza św. w int. członków Rady Parafialnej.
12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
15.00 – Msza św. dla Duszpasterstwa Rodzin.
18.30 – Nieszpory.
20.10 – Msza św. akademicka.

 

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 

  • Dziś 5 Niedziela Zwykła. O godz. 18.30 Nieszpory.
  • We wtorek o godz. 17.00 spotkanie scholki dziecięcej.
  • Młodzieżowa fraternia San Damiano zaprasza młodzież na Krąg Biblijny we wtorek o 19.15.

20140211_2

  • W środę przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes i 23 Światowy dzień Chorego. Osoby chore i w podeszłym wieku zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00 z udzieleniem Sakramentu Chorych.

 

  • W sobotę o godz. 9.45 spotkanie fraterni dziecięcej San Antonio.
  • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna wg planu.

slub

  • Nauki kursu przedmałżeńskiego w poniedziałek i czwartek o godz. 19.15 w domu parafialnym. Są to już ostatnie nauki tego cyklu. Kolejny cykl rozpoczniemy w czwartek 26.02.2015.

 
RadaParafialna

  • Kończy się pięcioletnia kadencja Rady Parafialnej. Wyrazem naszego podziękowania członkom rady będzie mszy św. o godz. 10.30 w przyszłą niedzielę. Serdecznie zapraszamy.

Dla przypomnienia
„Rada parafialna jest wspólnotą ludzi jednej wiary, zespolonych miłością Chrystusową i nadzieją, stawiających sobie za cel rozwój Kościoła katolickiego, chrześcijańską formację własnej osobowości jak i swoich rodzin oraz podejmowanie działalności ewangelizacyjnej wśród ogółu parafian. Rada parafialna obejmuje swoją działalnością całość życia parafialnego, niosąc pomoc w wypełnianiu misji Kościoła. Wytyczony cel rada parafialna realizuje poprzez modlitwę, ćwiczenia duchowe, dobre uczynki, osobistą pracę świadczoną dla wspólnego dobra oraz szerzenie wiedzy i kultury chrześcijańskiej. Wszystkie kierunki działalności rady parafialnej mają za zadanie rozwijanie chrześcijańskiego życia, niesienie bezinteresownej pomocy duchowej i materialnej oraz uświęcenie pracy ludzkiej.”

  • Pragniemy bardzo serdecznie podziękować osobom, które pomogły w rozbiórce naszej szopki betlejemskiej. Jest to stała grupa mężczyzn, wzbogacona o nowych chętnych. Dzięki Bogu, nie brakuje rąk do pracy. Szczególnie jednak chciałbym tu wymienić współbraci kleryków, którzy wykonali kawał dobrej roboty. Bóg zapłać.

 


 
Drodzy Parafianie i Goście
                ABC zachowania się w kościele.
Odpowiadając na pojawiającą się często na kolędzie prośbę, by przypomnieć o zasadach zachowania się w kościele, w miejscu świętym, chcemy w kilku najbliższych numerach Listu do Parafian przypomnieć owe zasady. Dziś część 4.

  1. Znak krzyża

Jak się żegnamy? Są to często nieczytelne „magiczne zygzaki” – niechlujny, niestaranny, wręcz lekceważący gest. A ma to być znak naszej wiary i miłości, znak szacunku i przywiązania. Ma obejmować całą naszą istotę, myśli, wolę i serce.
– Ten sam problem pojawia się w odniesieniu do tych trzech krzyżyków, które czynimy na czole, ustach i piersi przed ogłoszeniem nam w czasie mszy św. dobrej nowiny, Ewangelii. Ten znak również powinien być bardzo uroczysty, pełen powagi i miłości. Nie jest to żaden odruch płoszenia natrętnej muchy – choć czasami tak to wygląda.

  1. Znak pokoju

Przekazując sobie znak pokoju nie powinniśmy robić tego w taki sposób, by powodować zamieszanie. Pamiętajmy o wydarzeniach, które za chwilę nastąpią. Jeżeli dokonujemy go przez podanie ręki należy to zrobić sprawnie, z powagą i tylko z tymi osobami, które są w pobliżu. Znak pokoju nie powinien zakłócać normalnej akcji liturgicznej, biegu mszy św. W kościele polskim praktykuje się delikatny skłon głowy lub podanie ręki.
 


 

Parafianom i naszym Gościom

dziękujemy za wszelkie wyrazy

życzliwości, za modlitwę i ofiarność.

Życzymy Wam pokoju serca,

Bożej opieki i radości.

Niech dobry Bóg Wam błogosławi.