4 Niedziela Zwykła – 31.01.2021

Dziś 4 Niedziela Zwykła.

Dziś również – po raz 68 – obchodzimy Światowy Dzień Trędowatego.  

O godz. 18:30 zapraszamy na Nieszpory.

We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na wszystkich mszach św. – o godz. 6:30, 9:00, 17:00 i 18:30 – będziemy święcić gromnice. Prosimy, aby świece miały okapniki. W tym dniu przypada również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1997 roku, z tej okazji będzie zbierana taca na wsparcie zakonów klauzurowych w naszej diecezji (można też przelać ofiarę na konto z dopiskiem – „zakony klauzurowe”)

Dnia 28 stycznia br. zmarł we Wrocławiu o. prof. Hugolin H. Langkammer, biblista, dziekan Wydziału Teologicznego KUL, rektor naszego WSD. Miał 90 lat, w Zakonie Braci Mniejszych przeżył 71 lat, z czego 65 lat w kapłaństwie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 03.02.2021 r. o godz. 11:00 w naszym kościele na Karłowicach. Ze względu na pandemię i obostrzenia msza św. pogrzebowa będzie transmitowana na naszej stronie internetowej.

W tym tygodniu Kancelaria parafialna będzie czynna tylko w środę od 16:00 do 18:00. Wszelkie pilne sprawy kancelaryjne prosimy kierować do nas drogą mailową.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację w int. powołań od godz. 17:30. W piątek na pierwszopiątkową mszę św. z udziałem dzieci o godz. 17:00, następnie na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 18.:00. W sobotę zapraszamy o godz. 8:15 na pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Matki Bożej, a o 9:00 msza św. z udziałem wspólnoty Krwi Chrystusa.

W środę po mszach św. udzielimy błogosławieństwa ku czci św. Błażeja, a w piątek pobłogosławimy chleb i wodę ku czci św. Agaty.

4 lutego, przypada 15 rocznica święceń biskupich Metropolity Wrocławskiego Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Polecamy Go waszej pamięci modlitewnej.  

W związku z pierwszopiątkowymi odwiedzinami chorych, nadal obowiązuje zasada, że możemy odwiedzać tylko na wyraźną prośbę chorego lub jego rodziny, co każdorazowo należy zgłaszać.

Zapowiedziany Kurs przedmałżeński rozpoczynamy 15.02.2021 o godz. 19:15 w domu parafialnym. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.

Również tego dnia – 15.02.2021 roku – rozpoczniemy Kurs przygotowujący do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania osoby dorosłe (po 19-tym roku życia). Zapisy na pierwszym spotkaniu, które odbędzie się o 20:15 w domu parafialnym. W obu przypadkach – kursu przedmałżeńskiego i przygotowania do bierzmowania – w zależności od liczby zgłoszeń, na pierwszym spotkaniu ustalimy formę prowadzenia kursów.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 8:00 spotkanie modlitewna Wspólnoty Żywego Różańca, a po mszach zbiórka do puszek na kuchnię charytatywną.

Na furcie możemy nabyć prasę katolicką.

Bardzo dziękujemy za złożone tydzień temu ofiary na potrzeby osób poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji – zebraliśmy ponad 7 tys. zł.

Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów państwowych i kościelnych dotyczących stanu epidemii.

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc.

  • Intencja modlitewna na luty 2021 – Módlmy się w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.