3 Niedziela Zwykła – 24.01.2021

Dziś 3 Niedziela Zwykła.

Dziś również, po raz drugi, obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego.

O godz. 18:30 zapraszamy na Nieszpory.

Przed kościołem odbywa się zapowiedziana zbiórka do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji.

Dnia 21 stycznia br. zmarł we Wrocławiu o. Piotr Kwoczała, wieloletni kapelan wrocławskich hospicjów dla dorosłych i dzieci. Miał 63 lata, w Zakonie Braci Mniejszych przeżył 42 lata, z czego 35 lat w kapłaństwie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 27.01.2021 r. o godz. 11:00 w Górze Świętej Anny. Dzień wcześniej, we wtorek o godz. 18:30, pragniemy pożegnać o. Piotra w naszej wspólnocie klasztornej i parafialnej na Karłowicach. Obie msze św. – z naszego kościoła i z bazyliki w Górze św. Anny – będą transmitowane na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

Adoracja z okazją do spowiedzi św. we wtorek po mszy wieczornej do godz. 21.00.

W tym tygodniu Kancelaria parafialna będzie czynna tylko w środę od 16:00 do 18:00. Wszelkie pilne sprawy kancelaryjne prosimy kierować do nas drogą mailową.

Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie zostanie odprawione w czwartek, 28.01.br. o godz. 19:00. Zaprasza wspólnota św. Szarbela.

  • Zapowiedziany Kurs przedmałżeński rozpoczynamy 15.02.2021 o godz. 19:15 w domu parafialnym. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.
  • Również tego dnia – 15.02.2021 roku – rozpoczniemy Kurs przygotowujący do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania osoby dorosłe (po 19-tym roku życia). Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  • W obu przypadkach – kursu przedmałżeńskiego i przygotowania do bierzmowania – w zależności od liczby zgłoszeń, na pierwszym spotkaniu ustalimy formę prowadzenia kursów.

Zakończyliśmy zasadniczą część kolędy, która w tym roku miała inny przebieg. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za Waszą gościnność, za serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę, a także za wasze ofiary. Za wszelkie niedociągnięcia serdecznie przepraszamy. Podsumowujące kazanie o. Proboszcza zostanie wygłoszone w przyszłą niedzielę. Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu można zapraszać nas na wizytę duszpasterską.

Przypominamy, że na mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele może być obecnych około 70 osób. Warunkiem jest zasłonięcie nosa i ust, a także zachowanie dystansu.

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc.