4 Niedziela Zwykła – 30.01.2022

Dziś 4 Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 18:30.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na wsparcie zakonów klauzurowych w naszej Archidiecezji: Sióstr Benedyktynek i Karmelitanek.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

Adoracja z okazją do spowiedzi św. we wtorek po mszy wieczornej do godz. 21.00.

W środę Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na wszystkich mszach św. będziemy święcić gromnice. Prosimy, aby świece miały okapniki. W tym dniu również obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1997 roku.

W czwartek przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. W tym dniu na wszystkich mszach św. udzielimy błogosławieństwa poświęconymi świecami ku czci tego Świętego.

W czwartek od godz. 9.45 będziemy demontować nasz żłóbek. Serdecznie zapraszamy mężczyzn i młodzież męską do pomocy. Przy budowie było sporo osób, mamy więc nadzieję, że i teraz nie zabraknie chętnych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od 17.30 Adoracja Najśw. Sakramentu w int. powołań, następnie msza św. w tej intencji. W piątek msza św. dla dzieci o godz. 17.00, a wcześniej okazja do spowiedzi, a o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 8:15 kolejne nabożeństwo wynagradzające Sercu Maryi.

Przypominamy, że chorych odwiedzamy tylko na prośbę chorego lub rodziny, czyli należy każdorazowo telefonicznie zgłaszać prośbę o wizytę.

W październiku 2021 papież Franciszek ogłosił rozpoczęcie w całym Kościele synodu. Proces ten został zatytułowany „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. W naszej parafii pierwsze spotkanie dla wszystkich chętnych odbędzie się po feriach, w środę 16.02.br.. Spróbujmy odrobinę czasu poświęcić na przygotowanie się do tego spotkania. Na stronie Archidiecezji Wrocławskiej znajduje się cały komplet dokumentów wyjaśniających, o co chodzi w procesie synodalnym i jakie są stawiane nam pytania. Zachęcamy do włączenia się w proces synodalny.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 8:00 spotkanie modlitewna Wspólnoty Żywego Różańca, a po mszach zbiórka do puszek na kuchnię charytatywną.

Na furcie możemy nabyć prasę katolicką.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc.

 

Papieska intencja modlitewna – luty 2022

Módlmy się w intencji zakonnic i innych kobiet konsekrowanych ‐ dziękując im za ich misję i odwagę ‐ aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi w obliczu wyzwań naszych czasów.