3 Niedziela Zwykła – 23.01.2022

Dziś 3 Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 18:30.

 

Dziś w całym Kościele obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, która w zamyśle papieża Franciszka ma prowadzić do głębszej znajomości Pisma Świętego.

 

Kancelaria parafialnaw tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i środę od 16:00 do 18:00.

 

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

 

Adoracja z okazją do spowiedzi św. we wtorek po mszy wieczornej do godz. 21.00.

 

Dziś kończymy zasadniczą część kolędy, która w tym roku miała podobny przebieg jak rok temu. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za Waszą gościnność, za serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę, a także za wasze ofiary. Za wszelkie niedociągnięcia serdecznie przepraszamy. Podsumowujące kazanie o. Proboszcza zostanie wygłoszone w przyszłą niedzielę, 30.01.2022. Jednocześnie informujemy, że w dalszym ciągu można zapraszać nas na wizytę duszpasterską.

 

W środę po mszy o 9:00 spotkanie Wspólnoty Pogodna Jesień.

 

Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w środę, o godz. 19:15 w sali w klasztorze. Temat: „Początek Dziejów Apostolskich.”

 

Od kilku tygodni na stronie internetowej znajduje się informacja o planowanych pielgrzymkach w 2022 roku. Oto one: autokarowa – „Perły Polski Wschodniej” – przełom kwietnia i maja br. oraz samolotowa – „Fatima i historyczne perły Portugalii” przełom czerwca i lipca br.. Szczegóły w gablotach oraz na stronie internetowej.

 

W październiku 2021 papież Franciszek ogłosił rozpoczęcie w całym Kościele synodu. Proces ten został zatytułowany „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. W naszej parafii pierwsze spotkanie dla wszystkich chętnych odbędzie się po feriach, w środę 16.02.br.. Spróbujmy odrobinę czasu poświęcić na przygotowanie się do tego spotkania. Na stronie Archidiecezji Wrocławskiej znajduje się cały komplet dokumentów wyjaśniających, o co chodzi w procesie synodalnym i jakie są stawiane nam pytania. Zachęcamy do włączenia się w proces synodalny.

 

Mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów SIÓSTR KLAUZUROWYCH w naszej Archidiecezji, w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz tych wspólnot. Niech to będzie wyraz naszej wdzięczności za ich nieustanną modlitwę.

 

Na furcie możemy nabyć prasę katolicką.

 

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc.