5 Niedziela Zwykła – 6.02.2022

Dziś 5 Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 18:00.

 

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w środę od 16:00 do 18:00.

 

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

 

We wtorek po mszy wieczornej do godz. 21:00 możliwość adoracji Najśw. Sakramentu, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

 

W piątek przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes. Jest to również Światowy Dzień Chorego, dlatego na mszy św. o godz. 9:00 chcemy szczególnie modlić się w int. chorych z naszej parafii. Natomiast udzielenie sakramentu chorych i specjalne nabożeństwo odbędzie się w ramach rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczną się w I Niedzielę Wielkiego Postu.

 

W przyszłą niedzielę, o godz. 14:30 odprawiona zostanie msza św. dla wspólnoty Muminki oraz rodzin dzieci niepełnosprawnych.

 

Nową serię nauk Kursu przedmałżeńskiego rozpoczynamy 14.02.2022 o godz. 19:15 w domu parafialnym. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.

 

Również tego dnia, o godz. 20:15 rozpoczniemy Kurs przygotowujący osoby dorosłe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (po 19-tym roku życia). Zapisy na pierwszym spotkaniu. W obu przypadkach – kursu przedmałżeńskiego i przygotowania do bierzmowania – w zależności od liczby zgłoszeń, na pierwszym spotkaniu ustalimy formę prowadzenia kursów.

 

Tydzień temu odbyła się zbiórka na potrzeby zakonów kontemplacyjnych naszej archidiecezji – zebraliśmy ponad 10 tys. zł.

 

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować osobom, które pomogły w rozbiórce naszej szopki betlejemskiej. Bardzo jesteśmy wdzięczni za to, że zawsze możemy liczyć na kilku mężczyzn z parafii i nie tylko z parafii, a także naszych współbraci. Bóg Wam zapłać.

 

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na kuchnię charytatywną, a za tydzień taca inwestycyjna, przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

 

Na furcie możemy nabyć prasę katolicką.

 

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc.

 

Papieska intencja modlitewna – luty 2022

Módlmy się w intencji zakonnic i innych kobiet konsekrowanych ‐ dziękując im za ich misję i odwagę ‐ aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi w obliczu wyzwań naszych czasów.

 

_________________________________________

 

Fundacja Antoni Prowadzona przez Franciszkanów przy klasztorze na Karłowicach we Wrocławiu od lat wspiera i pomaga osobo ubogim, bezdomnym, starszym i samotnym. Głównym działaniem to prowadzenie kuchni charytatywnej która już istnieje 30 lat. Każdego dnia posiłki są przygotowywane dla 550 osób. To jedno z wielu działań jakie podejmuje dla swoich podopiecznych. Prowadzonych jest wiele działań pomagających wyjść z bezdomności, ubóstwa czy też bezrobocia. Drugim wielkim działaniem to prowadzenie Klubu Seniora Nazaret, który gromadzi ponad 80 osób. To wielkie dzieło sprawia, że wiele osób starszych odzyskuje radość i chęć do życia. Zajęcia prowadzone są z ukierunkowaniem na wsparcie w zdrowiu fizycznym, duchowym i intelektualnym. Wszystkie zajęcia są dostosowane do potrzeb i możliwości naszych uczestników. To niezmiernie ważne aby dać ludziom radość i cel wżyciu, aby każdy ich dzień stawał się bardziej radosnym i aktywnym.

            Dlatego zachęcamy do wsparcia naszych dzieł poprzez przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji Antoni.