4 Niedziela Zwykła – 28.01.2024

Dziś 4 Niedziela Zwykła. Dziś jeszcze zapraszamy na Nieszpory o godz. 18:30.

W naszej Parafii gościmy Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie, które prowadzą Przedszkole z Oddziałami Specjalnymi w Kępnie. Siostry uczestniczą dzisiaj we wszystkich mszach św., włączają się w liturgię i zwracają się do nas z ogromną prośbą o wsparcie finansowe, gdyż są ZMUSZONE do dostosowania przedszkola do wymogów przepisów ochrony przeciwpożarowej. Po mszy św. będzie można przed kościołem wspomóc dzieło sióstr.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i w środę od 16:00 do 18:00.

We wtorek, 30.01. o godz. 11:00 w naszym kościele zostanie odprawiona msza św. w int. zmarłego ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, prezesa Fundacji im. Brata Alberta, do której należą Warsztaty Terapii Zajęciowej „Muminki”. Wielokrotnie bywał u nas, miał również rekolekcje w naszej parafii.

Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek o godz. 19:15 w sali w klasztorze.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od 17.30 Adoracja Najśw. Sakramentu w int. powołań. W piątek msza św. dla dzieci o godz. 17.00, a wcześniej okazja do spowiedzi, a o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. W sobotę natomiast o godz. 8:15 kolejne nabożeństwo wynagradzające.

W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na wszystkich mszach św. będziemy święcić gromnice. Prosimy, aby świece miały okapniki. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby zakonów klauzurowych. W tym dniu również obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1997 roku.

W sobotę przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. W tym dniu na wszystkich mszach św. udzielimy błogosławieństwa poświęconymi świecami ku czci tego Świętego.

W sobotę od godz. 10.00 będziemy demontować naszą szopkę. Serdecznie zapraszamy mężczyzn i młodzież męską do pomocy. Przy budowie było sporo osób, mamy więc nadzieję, że i teraz nie zabraknie chętnych.

W przyszłą niedzielę o godz. 8:00 spotkanie modlitewne Wspólnoty Różańcowej. Oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych na modlitwę różańcową przed Najśw. Sakramentem.

Przypominamy, że kolęda uzupełniająca odbędzie się w sobotę 3. lutego br. od godz. 15:00 – zapisy na furcie klasztornej do środy 31.01.br. Po tym terminie można oczywiście się umawiać jeszcze na dodatkową wizytę kolędową. Kazanie podsumowujące miniony rok zostanie wygłoszone w niedzielę, 4 lutego.

Kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci, przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się w przyszłą niedzielę lutego po mszy św. o godz. 12:00.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego, a także tygodniki dla dzieci.

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę i ofiarność. Niech Pan obdarzy Was pokojem.

 

Intencja modlitewna – luty 2024

Módlmy się, aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.