3 Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego – 21.01.2024

Dziś 3 Niedziela Zwykła, a od 2019 roku, to również Niedziela Słowa Bożego. Dziś jeszcze zapraszamy na Nieszpory o godz. 18:30.

Do 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego(Łk 10,27).

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w środę od 16:00 do 18:00.

Zapraszamy na nabożeństwa: ku czci św. Antoniego we wtorek i ku czci Matki Bożej w sobotę – o godz. 18:00.

We wtorek po mszy wieczornej możliwość adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 21:00, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

We wtorek zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Kolęda uzupełniająca odbędzie się w sobotę 3. lutego br. od godz. 15:00 – można się zapisać na furcie klasztornej. Po tym terminie można oczywiście się umawiać jeszcze na dodatkową wizytę kolędową. Bardzo serdecznie dziękujemy za Waszą gościnność, za życzliwe i ciepłe przyjęcia, za wspólną modlitwę oraz za wsparcie materialne. Kazanie podsumowujące miniony rok zostanie wygłoszone w niedzielę, 4 lutego.

W przyszłą niedzielę – 28.01.br. – Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, które prowadzą Przedszkole z Oddziałami Specjalnymi w Kępnie zwrócą się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe, gdyż są ZMUSZONE do dostosowania przedszkola do wymogów przepisów ochrony przeciwpożarowej. Na co dzień w przedszkolu przebywa aktualnie 220 dzieci. O swojej działalności opowiedzą nam Siostry prosząc o pomoc finansową i modlitwę.

Już dziś pragniemy poinformować, że dnia 30 stycznia o godz. 11:00 w naszym kościele zostanie odprawiona msza św. w int. zmarłego ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, prezesa Fundacji im. Brata Alberta, do której należą Warsztaty Terapii Zajęciowej „Muminki”. Wielokrotnie bywał u nas, miał również rekolekcje w naszej parafii.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego, a także tygodniki dla dzieci.

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę i ofiarność. Niech Pan obdarzy Was pokojem.