5 Niedziela Zwykła – 04.02.2024

Dziś 5 Niedziela Zwykła. Dziś jeszcze o godz. 18:00 zapraszamy na Godzinę Świętą.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i w środę od 16:00 do 18:00.

We wtorek po mszy wieczornej do godz. 21:00 adoracja Najśw. Sakramentu, a od 20:00 również okazja do spowiedzi.

W poniedziałek błogosławieństwo wody i chleba ku czci św. Agaty.

Spotkanie formacyjne Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w poniedziałek o godz. 17:30 w domu parafialnym.

Zapraszamy na Krąg Biblijny w środę o godz. 19:15 w sali w klasztorze. Temat: „Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku?…” (Mk 1, 21-28).

Grupa parafialna św. Szarbela serdecznie zaprasza w czwartek na mszę św. godz. 18:30, a następnie – poprzez wspólne trwanie przed Najświętszym Sakramentem – na modlitwę uwielbienia.

W przyszłą niedzielę, o godz. 14:30 zapraszamy na mszę św. dla wspólnoty Muminki oraz rodzin osób niepełnosprawnych.

Nową serię nauk Kursu przedmałżeńskiego rozpoczniemy 12.02.2024 o godz. 19:15 w domu parafialnym. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.

Również tego dnia, o godz. 20:15 rozpoczniemy Kurs przygotowujący osoby dorosłe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (po 19-tym roku życia). Zapisy na pierwszym spotkaniu.

Wczoraj zakończyliśmy kolędę w parafii. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za Waszą gościnność, za serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę, a także za wasze ofiary. Za wszelkie niedociągnięcia serdecznie przepraszamy. Tak jak ogłaszaliśmy, można oczywiście umawiać się jeszcze na wizytę duszpasterską – praktycznie przez cały rok.

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Zwyczajem lat poprzednich, specjalne nabożeństwo i udzielenie sakramentu chorych, odbędzie się w ramach rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczną się w 17.03.br.

Siostry z Kępna, które w ubiegłą niedzielę prowadziły zbiórkę przed kościołem, jeszcze raz dziękują za wsparcie – nazbierały ponad 30 tysięcy złotych.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować osobom, które pomogły w rozbiórce naszej szopki betlejemskiej. Bardzo jesteśmy wdzięczni za to, że zawsze możemy liczyć na kilkunastu mężczyzn z parafii i nie tylko z parafii, a także współbraci. Bóg Wam zapłać.

Przyparafialna Drużyna Harcerek „Knieja” ogłasza nabór! Zapraszamy wszystkie zainteresowane dziewczyny w wieku 11-13 lat do udziału w pierwszych zbiórkach, które odbędą się w soboty, 24 lutego oraz 2 marca. Szczegółowe informacje będą udzielane przez harcerki w przyszłą niedzielę przed kościołem.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego, a także tygodniki dla dzieci.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na kuchnię charytatywną, a za tydzień taca inwestycyjna.

 

Parafianom i naszym Gościom dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości, za modlitwę i ofiarność. Niech Pan obdarzy Was pokojem.

 

Intencja modlitewna – luty 2024

Módlmy się, aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.