4 Niedziela Wielkiego Postu – Laetare – 27.03.2022

Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu – Laetare. O godz. 18.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i środę od 16.00 do 18.00.

Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

– Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki: dla dorosłych o godz. 6.00, 9.30 i 18.00; dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 20.00 (tzw. Droga Krzyżowa dla zabieganych i zapracowanych).

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są odprawiane w niedziele: o 18.00 w naszym kościele i o godz. 16.00 w kaplicy sióstr Franciszkanek.

Uroczystość udzielenia sakramentu Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę – 30.03.2022 – na mszy św. o godz. 18:30. Dziś i jutro odbywają się próby przed bierzmowaniem – dziś o godz. 18:00 w domu katechetycznym, jutro o godz. 19:15 w kościele. Obecność obowiązkowa. Na to spotkanie trzeba już mieć wybrane imię do bierzmowania, świadka oraz indeks obecności. Świadek z swojej parafii musi otrzymać zgodę na bycie nim. Wszelkie wątpliwości czy pytania proszę kierować do ojca Jordana – nr tel. 606114975. Na tej mszy będą zarezerwowane ławki po obu stronach z przodu.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 17.00 zostanie odprawiona msza św. i krótka Droga Krzyżowa dla dzieci, a wcześniej będzie okazja do spowiedzi. W sobotę o 8.15 pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

Nasza Parafia wraz z Fundacją Antoni, w związku z wojną na Ukrainie, w dalszym ciągu organizuje pomoc. Chwilowo, nie zbieramy żadnych rzeczy, można jednak wesprzeć akcję finansowo, przelewając ofiary na konto Fundacji Antoni lub parafialne z tytułem: Ukraina.  W naszej „cukierence”, przy kościele są wydawane dary dla uchodźców: we wtorki – od 15:00 do 16:00 i soboty – wg wywieszonego grafiku. Za okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

Fundacja im Brata Alberta, serdecznie zaprasza na Wielkanocny Kiermasze prac, wykonanych przez Osoby Niepełnosprawne, pracujące w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Muminki”. Kiermasz odbędzie się dnia 3 kwietnia 2022 r w godzinach od 9.00 do 15.00 przed naszym Kościołem. Dochód ze sprzedaży prac przeznaczony jest na rehabilitację naszych niepełnosprawnych Podopiecznych. Serdecznie Zapraszamy.

Już dziś informujemy, że w Niedzielę Palmową wspólnota Muminki będzie sprzedawała palmy, z których dochód będzie przeznaczony na wyjazd letni osób niepełnosprawnych.

Spotkanie modlitewne dla wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 8:00.

Na furcie możemy nabyć tygodniki religijne Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz świece Caritas, tzw. „paschaliki”, z których dochód jest przeznaczony dla potrzebujących z Ukrainy.

Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby Kuchni Charytatywnej, a za dwa tygodniu taca inwestycyjna.

 

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość, za modlitwy, ofiary i wszelką pomoc. Pan niech obdarzy Was POKOJEM.

 Intencja modlitewna na kwiecień 2022

Módlmy się, aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i lokalne wspólnoty.